Feszültség a lakossági fórumon: mégsem lesz toronyház a Balaton-parton
A keszthelyi képviselő-testület kiemelt fejlesztési területté nyilvánította a befektetők által hasznosítható vízparti részeket. Hétfőn tartott a keszthelyi önkormányzat lakossági tájékoztatót, melyen kiderült, hogy nem lesz toronyház a Balaton-parton - írja a 24.hu.
A befektetők által hasznosítható vízparti részeket a keszthelyi képviselő-testület kiemelt fejlesztési területté nyilvánította, mégsem ez volt a legfőbb témája a hétfőre szervezett lakossági tájékoztatónak. Egy svájci vállalkozó, Ralf Kalus egy 25 szintes, 80-100 méter magas épületet álmodott meg a Balaton-partra, ami a fővárosban is kivételes magasságúnak számíta. Nem csoda, hogy a projekt ellenérzést váltott ki a helyiekből, így hamar elszabadultak az indulatok a lakossági fórumon.
A kesztelyi polgármester, Ruzsics Ferenc azonban hamar lehűtötte a kedélyeket, ugyanis a fórum elején bejelentette, hogy
nem lesz toronyház a Balaton-partján.
A svájci befektető nem írta alá a szerződést, bár a terület tulajdonosa továbbra is ő, a március 15-én hatályba lépő új Balaton-törvény miatt nincs ideje már új ötlettel előállni.
Az is kiderült, hogy a Balaton Szálló és a vízparti focipálya esetében 30-ról 50 százalékra emelik a terület beépíthetőségét a fenntartás és az üzemeltetés gazdaságossága okán. A lakosok attól tartanak, hogy a teljes part menti rész beépítésre kerül, melyre azt reagálta a polgármester:
Én nem akarok olyan helyen élni, mint Balatonfüred. Nem szeretnék olyan Balaton-partot, amelyik végig be van építve.
A keszthelyi szállodák rossz állapotban vannak, a Via Hotelt például a balatoni fejlesztési program keretében elsőként újítják fel. Keszthelynek valójában egyetlen komoly, működő szállodája sincs, ami komoly bevételt hozhatna a településnek. A polgármester a focipálya beépítésén is gondolkodik, mivel annak "nem a parton a helye, amikor a területet hasznosítani is lehet." A helyiek ezzel egyetértenek, az viszont, hogy mi lesz a helyén, még nincs eldöntve.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)