A portál osztotta meg az Inforádió Aréna című műsorában elhangzott interjú részletét, aminben a miniszter kifejtette véleményét a témában. Nagy István szerint nem ez az első száraz időszak Magyarországon, pont ezért a szakembereknek elő kell venni azokat a növényeket és fajtákat, amelyek kiállják a környezetváltozás próbáját. Mint mondta, a hazai mag-génbank a 8. legnagyobb a világon, világhíresek vagyunk növénynemesítésben és vetőmagelőállításban is.
Meg kell hajolni a természet előtt, de az ember nem véletlenül a teremtés koronája. Képes arra, hogy ezekre a kihívásokra megfelelő válaszokat teremtsen
- mondta a miniszter. Kiemelte azt is, hogy a klímaváltozás komoly problémát jelent és küzdeni is kell ellenne, de az lenne a legjobb, ha mindezt úgy tennénk, hogy közben nem csökkenne a gazdasági növekedésünk.
Nem fair, hogy más országok a gazdasági nehézségeiket azzal akarják kiküszöbölni, hogy a vetélytársaikra olyan előírásokat akarnak kivetni, ami a felzárkózásunkat lassítja. Ezt nem lehet hagyni. Ehelyett olyan intézkedésekre van szükség, amelyeket el tudunk érni
- fejtette ki az uniós kibocsátás-csökkentési tervekkel kapcsolatban. Kitért arra is, hogy ebben az évben nagyon nagy területet, összesen 24 ezer hektárt érintett az aszály, ami jelentős károkat is okozott. De beszélt arról is, hogy több ezer hektár kajszibarackot rongált meg a tavaszi fagy.
Hasonlóan aggasztó problémaként emelte ki azt is, hogy tönkremehet az egész magyar sertéságazat, ha már csak egy háztájiban megjelenik a sertéspestis. A tervek szerint, ha még több fertőzött vaddisznót találnak, a most bevezetett intézkedéseken ellenére is, akkor a családoktól felvásárolnák a házi sertéseket, és kártérítést fizetnének nekik, hogy legalább három évig ne tartsanak disznót.