Brutális károkat okoznak a magyar kertekben: erre minden kertbarátnak fel kell készülni ősszel
Van néhány barátságosabb módszer is, amivel érdemes megpróbálkozni, amivel meg tudjuk előzni az állatbetöréseket. Ezeknek jártunk most utána.
Van néhány barátságosabb módszer is, amivel érdemes megpróbálkozni, amivel meg tudjuk előzni az állatbetöréseket. Ezeknek jártunk most utána.
Nem csak raktározás szempontjából fontos, hogy rendezett legyen a pincénk, hanem az esetleges károk könnyebb kijavítása érdekében is. Melyek ezek? Mit és hogyan tároljunk még a pincénkben? Ennek jártunk most utána.
4800 segélyhívás, 2700 beavatkozás, 438 épületkár a szombati szélvihar miatt. Az országnak nem volt olyan pontja, amelyet ne érintett volna az erős szél. A legtöbb munkát Somogy, Baranya és Tolna megyében adta a viharos időjárás a tűzoltóknak.
Döbbenetes tény, hogy az őszibarack, az alma, valamint a kézi betakarítású szabadföldi és hajtatott zöldségek Magyarországon 30-40 százalékos területi visszaesést szenvedtek el az elmúlt évtizedben.
A legtöbb beavatkozásra a Baranya, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom megyékben és Budapesten volt szükség. Somogy, Vas és Zala megye kivételével minden megyében keletkeztek viharkárok.
Az átlagoshoz képest 80 százalékkal kevesebb őszibarack terem idén, a tavaszi fagyok jelentős károkat okoztak – derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) körképéből.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság éves jelentései szerint a viharkárok okozta mentesítések száma országszerte emelkedő tendenciát mutat az utóbbi években. A viharok legfőbb kiváltó oka a klímaváltozás
Országszerte károkat okozott a nagy erejű, viharos szél, jellemzően fákat döntött az utakra, háztetők rongálódtak meg több helyen.
A rendkívüli időjárás és az átszakadt gátak miatt Miháld és Galambok községek halastavai is megsemmisültek. A kár többszázmillió forint.
Lezárták a 12-es főutat a 18-as kilométernél, Zebegény határában, mert a korábbi zivatarok miatt jelentős mennyiségű hordalék került a burkolatra.
Miközben egy kisebb méretű fát már 8-20 ezer forintért kivágnak, addig a közepes méretűkért már 40-60, míg a nagyokért, extra nagyokért bőven 100 ezer forint fölött kérnek el a szakemberek.
A tűzoltókat Heves, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyébe riasztották a legtöbbször. A közlemény szerint 22 épületben keletkeztek károk: vagy a szél bontotta meg a tetőszerkezetet, vagy fa dőlt rá.
A szeles idő miatt vasárnap összesen 1654 tűzoltói beavatkozásra volt szükség. A tűzoltói munka kétharmadát a szélben letört faágak, kidőlt fák adták, sok fa utakra, házakra, melléképületekre, kerítésekre, autókra és elektromos vezetékekre dőlt.
Vasárnap országszerte több mint 1300 helyre riasztották a tűzoltókat a viharos időjárás miatt, jellemzően útra borult fákhoz, megrongálódott épületekhez.
Most annak jártunk utána, hogy jelenleg hol és mennyibe kerül a gyümölcs kilója. Illetve érdemes-e bevásárolni belőle, ha már most elkezdenénk befőzni a lekvárokat, befőtteket. Lássuk milyen termés várható idén és hogyan alakulnak az árak.
Egerben hétfőn tornádó söpört végig a városon, jelentős károkat okozva: házakat rongált meg, fák dőltek ki. A webkamera felvételén jól kivehető a tornádó sziluettje a vízfüggöny mögött.
A téli mulcsozás elsődleges oka az, hogy megvédjük növényeinket a téli fagyok, olvadások és a jeges, hűvös szelek pusztításától. Érdemes ezzel februárban is foglalkozni. Mutatjuk, hogyan!
Tovább romolhat a belvízhelyzet a szántóföldeken a következő napokban érkező nagy mennyiségű csapadék miatt, a várható erős lehűlés azonban növényvédelmi szempontból akár előnyös is lehet.
Az elmúlt hétvégi viharok következtében sok helyen pusztított a lezúduló víz. Utak váltak járhatatlanná és fák dőltek ki, kertekbe, lakóházakba, pincékbe és más helyiségekbe befolyt víz eltávolításához is kérték a tűzoltók segítségét.
Mivel rengeteg időt töltünk most otthon, érdemes jobban odafigyelni környezetünkre is. Fokozott terhelés éri most háztartási gépeinket, a közművekhez kapcsolódó berendezéseket és a különböző elektronikai eszközöket, miközben a természet sincs tekintettel a járványhelyzetre.