Itt a lista: ezekben a megyékben volt a legmagasabb a bűnözés
A Belügyminisztérium statisztikáiból az derült ki, hogy a bolti eladók vannak a legnagyobb veszélyben, a bűnelkövetők majdnem felének általános iskolai végzettsége sincs, a károk 96 százaléka pedig nem térül meg - írja a 24.hu.
Elöljáróban két dolgot kell megjegyezni: a Bűnügyi Statisztikai Rendszerben szereplő bűncselekmények nem mind 2018-ban történtek, a Belügyminisztérium honlapján található ugyanis egy követő jellegű statisztika, amelybe az adatok akkor kerülnek be, ha a büntetőeljárást a nyomozóhatóságok (a rendőrség vagy az adóhivatal), illetve az ügyészség befejezte. 2018 közepén módszertani váltás történt, így a két félév adatait nem ajánlott összevetni
- írja a portál, majd kitértnek arra is, hogy az elmúlt évben, január és június között lezártak közel 180 ezer ügyet, viszont július és december között alig 118 ezret. Vagyis 2018 első felében ezer, a másodikban 650 ügy ért véget naponta átlagosan. A megadott időszakokban a büntetőeljárást a sértett kezdeményezte az esetek 50 százalékban. Ezt követte a rendőrség, illetve a bűncselekményt észlelő személy. A végeredmény az esetek harmadában vádemelés lett, minden negyediknél megszüntették a nyomozást, tíz százalékban pedig már a feljelentést elutasították.
Az adatok szerint az év második felében a 118 ezer esetből 89 ezerszer feljelentés miatt, 29 ezerszer hivatalból, alig négyszázszor pedig előkészítő eljárást követően értesültek a hatóságok bűncselekményről.
Ezekkel a tárgyakkal követték el a legtöbb bűncselekményt
Közel nyolcvanezer regisztrált bűncselekményt eszköz nélkül követtek el az első félévben. A három leggyakoribb elkövetési tárgy a személygépkocsi, a feszítővas és a csavarhúzó volt.
- Szabolcsban a bűntettek harmadában bizonyítványokkal trükköztek, de a magánútlevelek lopása is elég népszerű bűntett volt.
- Fejérben fiktív szerződésekkel ügyeskedtek nagy számban.
- Győr-Moson-Sopron megyébe a hackerek ügyeskedtek.
- Hajdú-Biharban a mozgássérültek parkolási igazolványával trükköztek a legtöbben.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)