Vidéki egyetemisták is pályázhatnak erre az ösztöndíjra: egy milliárd forint a támogatás
Hamarosan lezárul a Campus Mundi ösztöndíjprogram, amelyben eddig már több mint ötezer magyar egyetemista vett részt. Jelenleg ez a legrugalmasabb feltételeket biztosító, külföldi tapasztalatszerzést támogató lehetőség felsőoktatási hallgatók számára. A kifejezetten vidéki kötődésű pályázók támogatására fordítható összeg csaknem 1 milliárd forint.
Magyarország versenyképessége szempontjából kiemelten fontos, hogy a magyar felsőoktatási intézményekből kikerülő diplomás munkaerő felkészültsége megfeleljen a globális verseny kihívásainak. Ennek hatékony eszköze a hazai felsőoktatás minél intenzívebb bekapcsolódása a nemzetközi hallgatói mobilitási folyamatokba.
Számos kutatás bizonyítja, hogy a külföldi ösztöndíjprogramokban való részvétel jelentősen javítja a hallgatók munkaerőpiaci pozícióit, mivel hozzájárul azoknak a készségeknek és kompetenciáknak a fejlődéséhez, amelyeket a munkáltatók kifejezetten keresnek. Ilyen például a gyakorlatorientált idegennyelv-tudás, az együttműködési készség, az önállóság vagy az interkulturális kompetenciák – amelyek mind jelentősen fejlődnek a nemzetközi környezetben töltött időszak alatt.
Ezt elősegítendő, a Campus Mundi ösztöndíjprogram 2016 óta nyújt lehetőséget arra, hogy a magyar felsőoktatási hallgatók külföldi résztanulmányokat folytassanak, illetve külföldi szakmai gyakorlaton vegyenek részt a világ bármely országában.
A program koordinálását végző Tempus Közalapítvány közölte: a hallgatói igényekre és a járványhelyzetre reagálva olyan pályázati rendszert alakítottak ki a jelentkezések utolsó fordulójára, amelyben minden vidéki lakcímmel rendelkező, vagy vidéki egyetemen tanuló fiatal megtalálhatja a számára legideálisabb lehetőséget.
- A járványügyi szabályok figyelembevételével továbbra is van lehetőség külföldi részképzésre vagy szakmai gyakorlatra pályázni.
- Van mód arra is, hogy rövid kiutazás mellett, részben online vegyenek részt az egyetemisták nemzetközi mobilitásban – akár Európán kívüli országokban is.
- Digitális kreditszerzés keretében támogatják, hogy a hallgatók az itthoni biztonságos környezetből teljesítsenek online kurzusokat egy külföldi egyetemen, ezért pedig ösztöndíjat is kapnak.
- Az aktuális járványhelyzethez alkalmazkodva a mobilitás módja akár menet közben is változtatható.
- Egyetemek közötti együttműködés keretében valamelyik partneregyetemre, vagy ennek hiányában a hallgatók önállóan is jelentkezhetnek álmaik intézményébe, ún. freemover mobilitás keretében.
Címlapkép: Getty Images
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)