Hamis védettségi igazolványokkal üzleteltek: így úszták meg az oltást a páciensek

MTI   
  Megosztom
Hamis védettségi igazolványokkal üzleteltek: így úszták meg az oltást a páciensek

A Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadása és védettségi igazolással visszaélés miatt emelt vádat két ember ellen, akik 2021-ben hatvan hamis igazolvány kiállításában működtek közre és ezzel 1,2 millió forintra tettek szert.

A főügyészség az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményben tudatta, hogy az elsőrendű vádlott hatvan embernél úgy rögzítette a koronavírus elleni oltás felvételét, hogy a vakcinát számukra nem adta be, az érintettek így jogosulatlanul szereztek védettségi igazolványt. A pácienseket az ügy másik vádlottja közvetítette.

A főügyészség az ügyben eljáró Tatabányai Törvényszéknek azt indítványozta, hogy mindkét elkövetőre három-három év börtönbüntetést és közügyektől eltiltást szabjon ki, az elsőrendű vádlottat 300 ezer, a közvetítőt egymillió forint pénzbüntetésre ítélje, valamint mindkét vádlottal szemben vagyonelkobzást rendeljen el.

Címlapkép: Getty Images

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

komárom-esztergom

covid

oltásellenesség

gazdaság

csalás

bűncselekmény

tatabánya