Felkészülhetünk a bajra: ezzel az eszközzel mindenről elsőként értesülünk

HelloVidék   
  Megosztom
Felkészülhetünk a bajra: ezzel az eszközzel mindenről elsőként értesülünk

A média korában felmerülhet a kérdés, hogy ha éppen nem nézzük a tévét, nem rádiózunk és még az internetes oldalakat sem böngésszük éppen, akkor honnan értesülünk arról, hogy veszély fenyegethet minket. Létezik erre is egy megoldás: mutatjuk, hogyan értesülhetünk hiteles forrásból elsőként környékünk történéseiről.

Az emberek többsége kedvenc internetes portáljairól, televízión keresztül vagy a rádió hírei alapján tájékozódnak a világ dolgairól, illetve arról is, ha esetleg valami katasztrófa, nagyobb baleset, ipari szerencsétlenség történik a környéken. Felmerülhet a kérdés, hogy ha éppen nem nézzük a tévét, nem rádiózunk és még az internetes oldalakat sem böngésszük éppen, akkor honnan értesülünk arról, hogy veszély fenyegethet minket.

Erre is létezik már megoldás, hiszen a katasztrófavédelem megújította az okostelefonokra ingyenesen letölthető alkalmazását a VÉSZt. A VÉSZ, vagyis a Veszélyhelyzeti Értesítési Szolgáltatást bárki letöltheti és a 23 megabájt méretű alkalmazást kedve szerint állíthatja be. Több kategóriából is választhatunk, hogy milyen típusú üzenetekre vagyunk kíváncsiak:

  • Közlekedési baleset (közúti, vasúti, légi)
  • Tűzesetek (a lakás-, autó-, vagy akár erdőtűz)
  • Meteorológiai riasztás
  • Rendkívüli események (árvíz, terrorcselekmény, nukleáris baleset, járvány)
  • Egyéb esemény (minden, ami az első kettőbe nem illik bele)

Az alkalmazás segítségével információhoz juthatunk a lakóhelyünkről, az úti célunk aktuális helyzetéről, tűzesetekről, balesetekről, áramkimaradásról vagy a meteorológia által kiadott riasztási jelzésekről és egyéb rendkívüli helyzetekről is.

Kiválaszthatjuk akár az összeset is, vagy csak azt a kategóriát, amire éppen kíváncsiak vagyunk, valamint beállíthatjuk, hogy az egész ország területén bekövetkezett eseményekről kapjunk információt, vagy csak egy konkrét megye történéseiről. Újításként választható, hogy a tartózkodási helyünkhöz közeli eseményekről kapjunk-e információt.

Az információkat súlyosság szerint is kategorizálja a rendszer. A kisebb eseményekről tájékoztatás kék színnel érkezik, a komolyabb balesetekről, vagy frekventált helyen bekövetkezett balesetekről szóló információk citromsárga figyelmeztetésként jelennek meg. A legsúlyosabb esetekről pedig piros színű riasztást ad ki a rendszer. Ez alapján is választhatunk, hogy milyen eseményekről szeretnénk tudni: mindről, vagy akár csak a legsúlyosabbakról.

További újítás a felolvasó funkció is, ami segíti a gyengénlátók tájékoztatását, illetve az alkalmazás vezetés közbeni használatát. Az alkalmazás újított változata március 2-ától letölthető Android, és iOS operációs rendszerű eszközökre egyaránt.

Címlapkép: Getty Images

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

hellovidek

hellovidék

baj

baleset

segítség

segítségnyújtás

segélyhívás

tippek