Vajon lesz áremelés? Így reagálhatnak a különadókra az élelmiszerláncok
A kereskedelemnek és a bankoknak a közvetlen egészségügyi kiadásokhoz kell hozzájárulniuk, az úgynevezett kiskereskedelmi különadó összege 36 milliárd forint.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára, Vámos György az Inforádiónak nyilatkozott arról, hogy előreláthatóan a multinacionális áruházláncok hogyan fogják teljesíteni a válságkezelési hozzájárulást. A szakember szerint áremelésre nem kell számítani, a cégek nem fogják az árakba beépíteni a különadót.
"A kormány legfrissebb rendelete három alapot hoz létre a járvány elleni védekezéshez. Az első kifejezetten egészségügyi célzatú, a második a gazdaság javítását célozza, a harmadik a lehetséges uniós források kezelésére irányul", magyarázta Vámos György. Azt is mondta, hogy a kereskedelemnek és a bankoknak a közvetlen egészségügyi kiadásokhoz kell hozzájárulniuk,
az úgynevezett kiskereskedelmi különadó összege 36 milliárd forint.
Szerinte az érintettek még úgy is vállalják a különadó befizetését, hogy számos költség őket is terjeli a járvány miatt. Többek között plexi védőfalakat tesznek a pénztárakhoz, új munkaerőt kellett bevonni és túlórapénzeket kell fizetni, illetve számtalan eszközt kell nekik is beszerezni a járvány elleni védekezéssel kapcsolatban.
Vámos kizártnak tartja, hogy az árakban érvényesítenék költségeiket a boltok, szerinte belső költségek átcsoportosítása jöhet csak szóba.
Címlapkép: Getty Images
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)