Tánc a szegedi árvíz áldozataiért: egyedülálló előadással nyit Szeged
A Szegedi Szabadtéri Színpad idei programját június 21-én és 22-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Hullámzó világ című, kétrészes táncjátéka nyitja, amelyben a közismert betyárok életét és a nagy szegedi árvíz történetét idézik fel a művészek.
A Hullámzó világ című darab első része a Betyárélet címet kapta, és a hírhedt betyárok, mások mellett Sobri Jóska, Rózsa Sándor, Vidróczki Márton vagy Angyal Bandi életének sajátos humorú történeteit jeleníti meg egy színes táncjáték keretében, mondta Vincze Dániel, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes kommunikációs menedzsere az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában.
A második, A szögedi nemzet című felvonásban a 140 évvel ezelőtti szegedi nagy árvíznek állít emléket az amatőr felnőtt és gyerektáncosokkal mintegy 150 fellépőre kiegészült társulat dinamikus, sodró lendületű táncszínházi produkcióval.
A rengeteg halálos áldozatot követelő 1879-es árvízben Szeged több ezer háza is elpusztult a bennük lévő ingóságokkal együtt. A darab a tragédiának és a hősiesen küzdő, kitartó városlakóknak állít emléket. A darabot Zsuráfszky Zoltán és Zs. Vincze Zsuzsa rendezte.
MTI/Kelemen Zoltán Gergely
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)