Lebontás lehet a győri színház sorsa: a polgármester szerint csak rontja a városképet
Dézsi Csaba András egy interjúban beszélt arról, hogy tapasztalata szerint a nemzeti színház ormótlan épületét nem annyira szeretik a helyiek. Az épület szerinte energetikailag katasztrofális, és ha megújítják, akkor is az marad, de vannak új víziói.
Győr polgármestere, Dézsi Csaba András interjút adott a Kisalföldnek, amiben többek között a jövőbeli városfejlesztésekről is beszélt. A cikkből kiderül, hogy megjelent a kormányhatározat a Magyar Közlönyben, ami a Modern Városok Programját érinti. Az állatkert a 2 milliárd forint központi támogatáson túl 880 millió többletforrást kap új konferenciaterem építésére, egy másik határozat pedig a Győri Nemzeti Színház komplex megújítására vonatkozik - utóbbinak lehetőségeit Kásler Miklósnak, az emberi erőforrások miniszterének kell megvizsgálnia, az önkormányzat bevonásával pedig felmérnie egy új hangversenyterem építésének, fenntartásának lehetőségét és forrásigényét.
A politikus azt mondta, át kell gondolni az egész városi stratégiát, mert az ő logikája más, mint volt az eddigi városvezetésben. Új víziói vannak.
...azt tapasztalom, hogy a színház ormótlan épületét nem annyira szeretik a győriek. Felmerül a kérdés, hogy mennyire érdemes toldozni-foldozni így egy színházat rengeteg pénzért, ami ezáltal még vagy ötven évig rontaná a városképet. Szerintem érdemes lenne egy új kulturális központot létrehozni Győr városában. Az Árkád mellett van a Rába-gyár tulajdonában lévő nagy, üres állami terület, a Mosoni-Duna partján, gyönyörű természeti környezetben. Ott meg lehetne építeni egy hangverseny- és konferenciatermet, ami nagyon kellene már Győrnek, egy vadonatúj, modern színházat és egy rockkoncertekre is alkalmas ifjúsági és művészeti közösségi teret kiállítótermekkel, próbatermekkel, klubokkal. Nem utolsósorban elegendő parkolóval. Így a színházat és a balett-társulatot sem kellene ideiglenesen, áldatlan körülmények közé évekre kitelepíteni
- nyilatkozta. Arról is beszélt, hogy meg kell vizsgálni a színházépület lebontásának lehetőségét is.
Helyette egy nagy zöld parkot hoznánk létre a belvárosban, ami alatt van három szint garázs. Az egész projekt így zöldmezős beruházásként nem kerülne többe, mint a színháznak a felújítása, ami soha nem lenne tökéletes
- mondta. A jelenlegi épület szerinte energetikailag katasztrofális, és ha megújítják, akkor is az marad.
Dézsi Csaba András bízik abban, hogy hamar beindul Győrben a gazdaság. "Vannak olyan beruházások a Modern Városok Programban, amik olyan stádiumban vannak, hogy eldőlt: épülnek. Az egyik ilyen az élményfürdő, ott már lezajlott a pályázat az építkezésre. Nincs benne döntési lehetőség. Most már csak attól függ, hogy a pénz megérkezik-e az önkormányzat számlájára. Erre jelentősebb saját forrást nem kívánok áldozni", tette hozzá.
Címkép: Wikipedia
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)