Kijelölték a strandokat: itt lehet fürdeni ezentúl Csongrád-Csanád megyében

HelloVidék   
  Megosztom
Kijelölték a strandokat: itt lehet fürdeni ezentúl Csongrád-Csanád megyében

A természetes fürdővizek minősége a csapadékviszonyok, áradások, az előforduló szennyeződések, az adott víz természetes vagy mesterséges vízpótlási körülményeinek, lehetőségeinek függvényében változhat, a szabadstrandok működése ezért bármikor módosulhat.

Csongrád-Csanád megyében is kijelölték a kormányhivatalok a szakhatóságok bevonásával a természetes fürdőhelyeket, a strandok május 29. – június 15-i időszakban nyitottak ki.

A megyében az alábbi fürdőhelyeket minősítették a szakemberek:

  • Sziksósfürdő Strand és Kemping Szeged (állóvíz)
  • Naturista Strand és Kemping Szeged (állóvíz)
  • Sándorfalva Nádastó Szabadidőpark (állóvíz)
  • Tiszasziget Turisztikai Központ Szabadstrand (állóvíz)
  • Sun City Szabadidőközpont Hódmezővásárhely (állóvíz)
  • Mártély Holt - Tiszai szabad strand (állóvíz)
  • Algyői Szabadstrand (folyóvíz)
  • Mindszent Tiszai Szabad Strand (folyóvíz) - vélelmezhetően az áradás miatt az ütemterv szerint esedékes vízminőség ellenőrző vizsgálat nem lett megfelelő eredményű, ezért jelen pillanatban a fürdőhely zárva.
  • Maros Kalandpark Strandfürdő (folyóvíz) - vélelmezhetően az áradás miatt az ütemterv szerint esedékes vízminőség ellenőrző vizsgálat nem lett megfelelő eredményű, ezért jelen pillanatban a fürdőhely zárva.
  • Szentes Tiszai Partfürdő (folyóvíz) - áradás miatt a fürdőhely üzemeltetői döntés alapján előreláthatóan június 30-ig zárva.
  • Csongrád Körös - toroki Partfürdő (folyóvíz)

A természetes fürdővizek minősége a csapadékviszonyok, áradások, az előforduló szennyeződések, az adott víz természetes vagy mesterséges vízpótlási körülményeinek, lehetőségeinek függvényében változhat, a szabadstrandok működése ezért bármikor módosulhat.

A természetes fürdőhelyek kijelölését 2020. január 1-től a kormányhivatalok Népegészségügyi Főosztályai végzik a szakhatóságok (vízvédelmi hatóság, honvédelemért felelős miniszter, vízirendészeti rendőrkapitányság) és a fürdőhely fekvése szerint illetékes települési önkormányzat jegyzőjének bevonásával. A kijelölés állóvízen visszavonásig, míg folyóvízen a fürdési idény végéig érvényes.

A fenti fürdőhelyek kijelölési eljárása során a helyszíni ellenőrzések megtörténtek, az üzemelés megkezdésének higiénés feltételeit a COVID-19 járványvédelmi készültség alatt elvárt humán egészségvédelemi szempontok (1,5 m távolságtartás, kézfertőtlenítés, fokozott felületfertőtlenítés és takarítás, zárt terek szellőztetése) figyelembe vételével valamennyi üzemeltető biztosítja.

A fürdővizek minősítése alapján a besorolást az NNK a következő fürdési idény megkezdése előtt valamennyi fürdővízre a honlapján közzéteszi. Azok a fürdővizek, amelyek esetén nem áll rendelkezésre elegendő minta (pl. mert újonnan létesültek, vagy nem tartották be a vizsgálati ütemtervet) „nem besorolható” minősítést kapnak. Az országban üzemeltetett természetes fürdőhelyekkel kapcsolatosan rendelkezésre álló tájékoztatók a Nemzeti Népegészségügyi Központ/ Szakterületek/ Közegészségügyi Laboratóriumi Főosztály/ Dokumentumtár helyen érhetőek el.

Címlapkép: Getty Images

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

hellovidék

strand

csongrád-csanád megye

fürdő

turizmus