Milliókba fájhat: a magyarok negyede még mindig biztosítás nélkül indul el síelni
December végén és az év első napjaiban sokan választanak valamilyen téli sportolásra is alkalmas helyszínt, hogy ott pihenhessék ki az év fáradalmait. Habár egyre felelősebben indulnak útnak a síelés és a snowboardozás szerelmesei (az elmúlt esztendőhöz képest 10 százalékkal nőtt a szerződéskötések száma), az OVB Magyarország utasbiztosítási partnerének adatai alapján minden negyedik honfitársunk biztosítás nélkül csatolja fel a lécet. A MAPFRE Asistencia tapasztalatai szerint a legnépszerűbb úti célnak még mindig Ausztria számít, a káresemények több mint 70 százaléka pedig síbalesetből ered.
Az OVB Vermögensberatung Kft. véleménye szerint nem érdemes az utasbiztosítás díján spórolni, hiszen a szomszédos Ausztriában is több százezer, de akár több millió forintra rúghat egy helikopteres mentés és a kórházi kezelés költsége. Az is nagyon fontos, hogy ha síelni indulunk, ne kizárólag az ár alapján válasszunk biztosítást, hanem arra figyeljünk, hogy az adott termék milyen szolgáltatásokat és fedezeteket takar. A hazai árakhoz szokott magyar utazók sokszor bele sem gondolnak, hogy külföldön már egy kisebb sportbaleset is borzasztóan megterhelheti a pénztárcánkat a megfelelő biztosítás nélkül. Európán belül egy apróbb ambuláns ellátásért is több százezer forintot kell fizetni, amit sok esetben nem fedeznek az olcsóbb utasbiztosítások
A profiknak sem érdemes kockáztatni
A rutinos síelők és snowboardozók se induljanak el a megfelelő utasbiztosítás nélkül, hiszen egy-egy veszélyesebb pályán elég egy rossz mozdulat, és igazán komoly baleseteket lehet szenvedni, melyek akár több milliós terhet jelenthetnek. A legtöbb téli utasbiztosítás kifejezetten a népszerű sportokra (pl. sí, snowboard, szánkó, korcsolya, hórafting) lett összeállítva, és olyan extra szolgáltatásokat tartalmaz, mint a síbérlet visszatérítését betegség esetén, a (saját és kölcsönzött) sí- és snowboard felszerelés biztosítását, de akár emelt szintű jogvédelem- és felelősségbiztosítást is választhatunk. Utóbbi azért nagyon hasznos, mert ha mi okozunk balesetet egy másik síelőnek, akkor a közúti balesetekhez hasonlóan nekünk kell helytállnunk az okozott károkért – hívja fel a figyelmet a pénzügyi tanácsadó cég.
Éjjel-nappal elérhető a segítség
Bárhol is érje baleset a téli sportok kedvelőit, a diszpécser szolgálat minden napszakban hívható, így nem kell attól tartanunk, hogy egy éjszakai síelés során már nem kapunk segítséget, ha bekövetkezne a baj. Ráadásul a MAPFRE az ügyeletes orvos rendelkezésre állását is folyamatosan biztosítja, így azonnali, szakszerű ellátást kaphatunk. „Legutóbb egy síelő súlyos felkartörést szenvedett, mentőhelikopter szállította a pályáról a kórházba, ahonnan a sérülése miatt tovább is kellett vinni. A műtétet végül ott sem tudták elvégezni a helyi orvosok, ezért meg kellett szervezni a hazaszállítását. A helikopteres mentés, az ellátás, a mentőautó költsége, valamint a vizsgálatok díja meghaladta a másfél millió forintot, amit utasbiztosítás hiányában sajnos a sérültnek kellett volna megtérítenie. Szerencsére ő nem spórolt a biztosítás díján, így partnercégünk állta a költségeket” – mondta el Papp Ádám, az OVB Vermögensberatung Kft. ügyvezetője.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)