Újabb égi jelenséget csíphettek el a szerencsések: tűzgömb szelte át a magyar eget
Újabb tűzgömb ragyogott fel felettünk. Ezúttal a déli égbolton húzott át egy fényes meteor szombaton késő este.
Újabb tűzgömb ragyogott fel felettünk. Ezúttal a déli égbolton húzott át egy fényes meteor szombaton késő este.
Az idei évre a raj egy kisebb kitörését jósolják, amelyhez hasonló valószínűleg nem lesz 2046-ig.
A lenyűgözően szép meteorok április 15. és május 27. között lesznek láthatóak.
Vasárnap naplemente után, idén 10. alkalommal tűnt fel a sarki fény, de sosem volt még annyira erős, mint most.
Az Orionidák meteorraj csúcspontja minden évben október 21-22-re esik, így ha szerencsénk lesz, és tiszta az égbolt, nézzünk fel, mert különleges látványban lehet ma este részünk.
Elképesztő felvételek születtek vasárnap este a sarki fényről, mely hazánk felett szó szerint táncolt az égen: először rózsaszín színben mutatkozott meg, majd zöldes árnyalatokat öltött.
Mint mondták, már önmagában a holdsarló is megérne egy külön esti programot, de így, az égbolt királyával és királynőjével kiegészülve káprázatos látványban lesz részünk.
A ritka meteorológiai jelenség csütörtök késő délután tűnt fel győrújbaráti kameránkon, és ez esetben hosszú ideig megfigyelhető volt
Itt az ősz első teliholdja, hajnalonta láthatjuk a Merkúrt és az állatövi fényt, beindul az őszi meteorszezon, és néhány együttálláshoz is szerencsénk lehet.
Lenyűgöző légzuhatagot örökített meg Schidru Péter Fonyódon, és tette közzé a MetFigyelő közösségi oldalán. A férfi a megyei lapnak elmondta, hogy a látványt Fonyódon, a Sipos-hegyi kilátóból fotózta le augusztus 24-én.
A jelenség szabad szemmel is látható lesz július 24-én este 10 óra után az égbolton.
Az égitest asztrofizikai szempontból is különleges: hatalmas méretű vörös óriáscsillag, amelynek átmérője a Nap 800-szorosa.
Az ünnepek után újra az ég alatt a helyünk, hiszen januárban a jelenség-nagyüzem újult erővel produkálja majd az izgalmasabbnál izgalmasabb csillagászati eseményeket.
Ilyenkor a Földről nézve a Nappal átellenes oldalon található, ezáltal egész éjszaka ragyog és mosolyog ránk.
A Szigetvári járásban földet ért egy felhőtölcsér, ha csak egy kis időre is. A fotók és videók alapján nem lakott területen belül tombolt az egyébként pusztító égi jelenség, így kárt nem okozott szerencsére.
Vasárnap késő este az Időkép több éjjellátó webkamerája látószögében is felvillant a sarki fény. Idén először történ ilyen csoda. A pompás jelenség viszonylag hosszan, több percen keresztül eltartott.
A C/2022 E3 (ZTF) kódjelű üstökös már távolodik a Naptól, így hamarosan szabad szemmel is látni lehet majd. A csillagászok számításai szerint már soha többé nem tér vissza.
Október 25-én Magyarországon a Nap harmadát kitakaró részleges napfogyatkozás lesz meg látható. A mintegy két órán át tartó jelenséget a déli órákban szabad szemmel és távcsővel is meg lehet nézni – adta hírül a Svábhegyi Csillagvizsgáló.
A Jupiter Nap körüli keringésének legfényesebb szembenállásába kerül szeptember 26-án. Az óriásbolygó 1963 óta most a legfényesebb, legközelebb tizenkét év múlva lesz hasonló a helyzet.
Pénteken egy 1,8 kilométer átmérőjű aszteroida közelíti meg a Földet. A (7335) 1989 JA jelű égitestet a potenciálisan veszélyes objektumok közé sorolják, azonban becsapódásától a szakemberek szerint nem kell tartani.