Épül a CATL akkugyár Debrecenben: a munkások szörnyű körülményekre panaszkodnak
A beruházó alapvetően valótlannak nevezte az állításokat, de szolgált néhány érdekes részlettel.
A beruházó alapvetően valótlannak nevezte az állításokat, de szolgált néhány érdekes részlettel.
Az ötvenes éveiben járó vádlott engedély nélkül több mint egy évtizeden át gyűjtötte a veszélyes hulladéknak minősülő járműveket, ólomsavas akkumulátorokat.
A beruházás megvalósítására 15 hónap áll rendelkezésre, így annak átadása 2025 első felére várható.
A határozatban szereplő engedély egy CNT-üzem egy elektródaüzem, egy összeszerelő üzem, egy formázó üzem és egy szortírozó raktár mélyalapozási munkáira vonatkozik.
November 6-tól, azaz hétfőtől kezdődik a termelés az iváncsai akkumulátorgyárban – tudta meg a Szabad Európa. A lap értesülései szerint a gyár jövő év közepére fogja elérni teljes kapacitását.
Debrecen polgármestere felszólította a kormányt, hogy vonja vissza az akkugyáraknak jogi kiskaput nyitó homályos kormányrendeletet.
Áder János a Mathias Corvinus Collegium helyi képzési központjában középiskolásoknak tartott fenntarthatósági témájú előadását, melynek során hazai akkumulátorgyárakról beszélt.
A Vecsés város honlapjára kitett biztonsági jelentés szerint egy felső küszöbértékű veszélyes üzem létesült a várostól nem messze lévő CTParkban, ahol veszélyes és nem veszélyes akkugyártási alapanyagokat raktároznak.
Újabb akkumulátorgyár épül titokban Debrecenben: a Ningbo Zhenyu Technology 65,9 millió dolláros, mintegy 23 milliárd forintos beruházással, hoz létre gyárat.
A lakosság jelenléte nélkül tartottak közmeghallgatást Gödön június 19-én a Samsung akkumulátorgyárának újabb bővülése kapcsán. Max 3 perces hangüzenetben, vagy emailben lehetett panaszkodni. Ennyi! Kérdés van?
A hazai összes kapacitás közel egyötödét biztosító, 8 megawatt (MW) teljesítményű, 16 megawattóra (MWh) névleges kapacitású akkumulátoros villamosenergia-tárolót adtak át pénteken a Győri Ipari Parkban, az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. telephelyén.
A világ 9. legnagyobb elektromos akkumulátorgyártója 2023 májusában jelentette be, hogy mintegy 400 milliárd forintos beruházással Debrecenben építi fel első európai üzemét.
A korábbi találgatások sem nélkülözték az ésszerűséget: Békéscsaba mellett felmerült Csongrád-Csanád vármegyéből Kistelek, Orosháza, sőt Hódmezővásárhely neve is.
Miközben egyre másra dőlnek meg az akkumulátorgyár beruházási rekordok, addig az építkezéseken dolgozó magyar alvállalkozók egy része a dél-koreai beruházások körülményeire panaszkodik.
Az Magyar Tudományos Akadémia szakértői egy nyolc pontból álló javaslatcsomagot állítottak össze, amiben leírták, mire lenne szükségünk.
Innovatív, robotizált megoldást kínál az a magyar cég, amely felismerte annak problémáját, hogy míg egyre fejlettebb technológiát alkalmaznak a vállalatok az akkumulátorok gyártása során, a tűzvédelem mégis alacsony színvonalú a gyárakban
Korábban mi is megírtuk, hogy egy idén januárban hárommillió forintos törzstőkével sebtiben alapított szlovén cég építene akkumulátorbontó üzemet Alsózsolcán egy védett vízbázis tőszomszédágában.
Cáfolja a Külgazdasági és Külügyminisztérium a hvg.hu-nak a sajtóhíreket a Debrecenbe készülő, a tervek szerint 2027-től már termelő kínai üzemről.
Megkapta az építési engedélyt a kínai CATL debreceni akkumulátorgyára, illetve annak első üteme.Aztán lesz második ütem is, harmadik ütem is a debreceni városvezetés és a kínaiak szándéka szerint.
400 milliárd forintból Debrecenben építi fel első európai üzemét a kínai Eve Power is, derül ki Szijjártó Péter Facebookon közzétett videójából. A beruházást a magyar állam 14 milliárd forinttal támogatja.