Csak óvatosan ezekkel a gombákkal: nagyon nem mindegy, hogy mennyit fogyasztunk belőlük
Milyen fajtákból készíthetünk kávét? Mennyit fogyasszunk belőlük? Illetve, mennyire számítanak egészségesnek?
Milyen fajtákból készíthetünk kávét? Mennyit fogyasszunk belőlük? Illetve, mennyire számítanak egészségesnek?
A szennyezett vizekből kifogott hal veszélyes baktériumokat, vírusokat, ártalmas nehézfémeket (pl. higany) is tartalmazhatnak.
A kollagénben gazdag ételek fogyasztása segíthet a szervezetnek, hogy többet termeljen saját kollagénjéből. Lássuk, mit mond a tudomány a legjobb kollagénben gazdag élelmiszerekről, amelyeket érdemes beépíteni az étrendünkbe.
Óriási gondot okoz idehaza a dietetikusok hiánya, a kórházak felében nincs elegendő szakember, aki pedig az szeretne lenni, az nem jut gyakorlati helyhez.
Mit tehetünk, ha az amúgy is zsebbenyúlós bevásárlásokon, nem fér már bele néhány paradicsom, paprika vagy uborka? Érdemes kipróbálni a csíráztatást!
Nyakunkon a tavaszi nagyböjt. Hogyan fogyhatnánk okosan, hogy közben a pénztárcánkat is kíméljük?– a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének főtitkárát, Erdélyi Aliz erről is kérdezte a HelloVidék.
A HelloVidék Erdélyi Alíz dietetikust, táplálkozástudományi szakembert, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének főtitkárát kérdezte a témával kapcsolatban.
Nem érdemes túlzásba vinni a főzést, mert egy-két nap múlva már senki sem eszi szívesen ugyanazokat a fogásokat és a mai világban az sem megengedhető, hogy a maradék a kukába kerüljön. Íme, pár egészséges és olcsó recept!
A karácsony mellett a húsvét a másik olyan nagy ünnep, amikor a lakomáé a főszerep. Különösen azért érdemes átgondolni, hogy mi és milyen arányban kerül a húsvéti asztalra, mert hagyományosan egy böjti időszakot törünk meg az ünnepi étkezéssel.
Év elején sokan kezdenek diétázni, a léböjt is népszerű. Szabó Adrienn, a Funky Forest dietetikusa eddig talán soha nem látott összefüggésekre és tényekre világít rá a témával kapcsolatban.
Egyre nagyobb figyelmet kapnak ezek a feldolgozott élelmiszerek az egészségügyben: bizonyítottan lerövidíti az élettartamunkat, ha állandóan ezeket esszük!
A tavaszi fáradtság valójában nem egy orvosi kórkép, mégis sokakat érint az évszakváltáskor jelentkező álmosság, levertség, fáradékonyság, nyomottabb hangulat és motiválatlanság.
De vajon egyik egészségesebb? Most kiderül!
Mit érdemes fogyaszani, hogy valóban csillapítsuk a szomjúságunkat? A téma körüljárásában Erdélyi Alíz dietetikus MSc, az MDOSZ főtitkára segített a HelloVidéknek.
A hagyományos sonka, tojás, kalács mellett egyre többen teszik le a voksot a zöldségtálak, saláták mellett, melyek amellett, hogy gyorsan és egyszerűen elkészíthetők, rendkívül egészségesek is!
Legyen szó munkáról, iskoláról vagy egy hétvégi utazásról, szinte mindig kapóra jön egy finom, lehetőleg házi készítésű szendvics – ezt mutatja egy nemrégiben készült országos kutatás eredménye.
Sokféle tévhit kering az egészséges táplálkozással és a szívegészséggel kapcsolatban az emberek fejében. Török Eszter dietetikus adott tanácsokat.
Magyarországon és világszinten is egyre több ember él együtt valamilyen allergiával, érzékenységgel, ami miatt az átlagosnál jobban oda kell figyelnie arra, milyen élelmiszereket juttat be a szervezetébe.
A böjtnek több formája van, de összességében elmondható, hogy egy jól átgondolt, minden tápanyagot tartalmazó, rövid ideig tartó diéta segíthet a szervezetünk és az emésztőrendszerünk tehermentesítésében a téli időszak nehezebb ételei után.
Míg 2010-ben egy magyar ember átlagosan 30 dekagramm, addig 2019-ben már közel 1 kilogramm mézet fogyasztott. Mi lehet az oka annak, hogy több mézet fogyasztunk? Miért érdemes egyáltalán fogyasztani? Ennek jártunk utána, szakértő segítségével.