Újabb pofont kapott 2024-ben a hazai sertéságazat: mi történik itt?
Egyre többen mondanak le a sertéshúsról Magyarországon is, de mi lesz ennek a vége?
Egyre többen mondanak le a sertéshúsról Magyarországon is, de mi lesz ennek a vége?
Izgalmas időszakot él át a takarmányipar: dübörög a nagy, európai agrárátrendeződések folyamata, melyben egyértelműen felértékelődik Közép-Európa mezőgazdasága.
Hiába vannak túl egy erős húsvéton, a hazai bárány-ágazat hosszútávú problémái nem múltak el: a munkaerőhiány, a generációváltás gondja, és a megoldatlan fejlesztések beárnyékolják az idei ünnepi szezon jó híreit is.
Továbbra is óriási gondot Magyarországon az afrikai sertéspestis. Bár a vírus terjedése jelentősen lelassult az utóbbi két évben idehaza, a mai napig szigorú járványvédelmi intézkedéseket kell betartaniuk a sertéstartóknak.
Mikor máskor próbálnák ki a tofut, ha nem veganuár idején? Mi az a tofu, és miből készül ez a fehérjebomba, aminek az ára a húséval vetekszik? De tényleg egészséges a szója?
Súlyos problémákkal küzd a magyar sertéságazat: a magyar gyártók is ráállhatnak az alternatív húskészítményekre, mutatjuk, hogy mi vezetett idáig!
A sertéslétszám apadása idén már a vágásszámokban is megmutatkozott: áprilisig az EU-ban átlagosan 9 százalékos volt a vágóhídra kerülő sertések számának csökkenése. És hogy ez miért számít? Mutatjuk.
Komplex gyógynövénykivonatokat tartalmazó, fokozott antioxidáns tulajdonságokkal és csökkentett tartósítószer-mennyiséggel rendelkező hústermékcsaládot fejlesztett a felgyői vágóhidat működtető Gulyás János és Társa Kft.
A kecskehús és a juhhús sem örvend túl nagy népszerűségnek itthon, olyannyira nem, hogy éves szinten tulajdonképpen egy pörköltnyi adagot eszünk meg belőlük fejenként - és a legtöbbször az is valamilyen tradícióhoz köthető, például a húsvéthoz.
A megkérdezettek 5 százaléka rendszeresen fogyaszt növényi alapú húshelyettesítőt, csaknem 30 százalék már kóstolt ilyen terméket, a többiek fele pedig kipróbálná.
Mi a helyzet a magyar csirkehússal? Hogyan teljesítettek az elmúlt egy évben a nagy magyar baromfis cégek? Katt a válaszokárt!
A 2024-es év sem lesz könnyű az már látható. A fogyasztás alacsony, a munkaerőhiány továbbra is probléma, a forintárfolyam ingadozása sem segít.
A szállítmány láttán a járőrök azonnal értesítették a Nemzeti Élelmiszer Biztonsági Hivatal munkatársait, amint beazonosították a bűz forrását.
Két éve tart a háború: a 2024-es évben se lesz könnyű dolga az állattartóknak, ugyanis az előző időszakot meghatározó trendek és folyamatok még korántsem zárultak le.
Ki merészeli lenézi a csirkeszárnyakat?! Jó, jó, kocsonyaszezon van, de ha eleged van a disznóságokból, és spórolással indítanánk az új évet, ennél olcsóbb, húsból készült fogásokat keresve se találhatnál!
Végéhez közeledik az Európai Unió HORIZON2020 programja keretében támogatott EuroSheep projekt. A program három éve alatt számos nemzetközi, jó gyakorlatot ismerhettek meg a juhágazat szereplői.
Nincs két éve, hogy a Lidl megígérte, csak magyar beszállítók termékeit árulja friss baromfi- és sertéshús kategóriában. Ennek mára nyoma sincs, van viszont irreálisan olcsó német és lengyel import.
A szűkös kínálat miatt kisebb mértékben emelkedhet a bárány felvásárlási ára a húsvéti időszakban - közölte a Juh Terméktanács.
Emlékeztek a zsírban tartósított, utolérhetetlenül finom lesütött húsra? A régi magyar konyhára jellemző eljárást mostanság konfitálásnak nevezik, a technikát pedig nem csupán az elszálló árak, hanem az ízélmény miatt is érdemes lehet újratanulni.
De mi történt a sertéshús-fogyasztás terén a pandémia után, és különösen az elmúlt hónapokban? Milyen folyamatok állnak a sertéshús árának emelkedése mögött, és egyáltalán, meddig emelkedhetnek az árak? Mi várható a következő időszakban?