Küszöbön áll a brutális havazás: ebben az országrészben 10 centi vastag hó várható
Szombat hajnalban a vastagabb hóval borított, szélcsendes tájakon -10 fokig is lehűlhet a levegő.
Szombat hajnalban a vastagabb hóval borított, szélcsendes tájakon -10 fokig is lehűlhet a levegő.
Délután, este egy hidegcseppenk köszönhetően már nem ipari jellegű havazásra is van esély északon, északkeleten, a hegyekben akár pár centi friss hó is hullhat.
A jövő héten is folytatódik a nyugodt, száraz őszi időjárás: a reggeli pára, köd feloszlása után általában többórás napsütés várható, azonban a hajnali órák igen csípősek lesznek.
Intenzív záporokból az említett részeken lokálisan 20 mm-t jelentősen meghaladó csapadékra is van esély. Estére, késő estére egyre inkább szűnik, mérséklődik a tartós eső.
Csapadék az ország legnagyobb részén nem várható, legfeljebb egy-egy zápor, zivatar alakulhat ki, nagyobb eséllyel az északi és nyugati tájakon.
Nem csak a hőség jár veszélyekkel: egyes vármegyékben zivatar alakulhat ki, elsődleges veszélyforrást a villámlás jelent, emellett esetenként szélerősödés, jégeső előfordulhat.
A csúcshőmérséklet 26-31 fok között várható. Szombaton sok napsütés várható több fátyolfelhővel, kevés gomolyfelhővel, csapadék nélkül.
Az előrejelzés szerint csütörtökön nagy területen lehetnek alkalmasak a feltételek zivatarok kialakulásához, összességben többfelé, több hullámban várható előfordulásuk.
A veszélyjelzés szerint a vármegyében hétfőn hevesebb zivatarok kialakulására kell számítani, a villámlások mellett kockázatot jelent a zivatarokat kísérő szél és jégeső is.
Egyre több gyümölcsfa fakad, virágzik: több héttel előrébb járnak a fejlődésben a szokásosnál, már egy mínusz 2-3 °C-nál erősebb fagy is komoly károkat tud okozni.
Az előrejelzések alapján november 22-én, pénteken érkezik a 2024-2025-ös téli szezon első havazása.
Hidegfront súrolja hazánkat, emiatt helyenként a Dunántúlon megélénkül az északi, északnyugati szél. Hajnalban -5 és +3, napközben 8 és 14 fok között alakul a hőmérséklet.
A keleti, délkeleti szél több helyen élénk, a Dunántúl északi felén helyenként erős lehet. Délután 13 és 18 fok közötti értékeket mérhetünk.
Vasárnap megdőlt az országos és a fővárosi hajnali melegrekord: a korábbi rekord 21,0 fok volt, amelyet Tatán mértek, 1917-ben, azóta nem volt ilyen meleg hajnalban.
Szinte észrevehetetlen a mai hidegfront, hiszen a nevével ellentétben az ország legnagyobb részén továbbra is tombol a 30-35 fok feletti hőség.
A cellákat viharos széllökés (60-70 km/h), főleg a délelőtti órákban felhőszakadás (ált. 20-40 mm), valamint jégeső (< 1-2 cm) is kísérheti.
Pénteken a reggelre képződött pára, köd megszűnik, a rétegfelhőzet szakadozik és ismét egyre erőteljesebbé válik a gomolyfelhő-képződés a napsütés mellett.
Az érintett hat vármegyében a napi középhőmérséklet 27 Celsius-fok felett alakul, így a meteorológiai szolgálat szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
A nap vége felé a légkör is locsolni fog, ugyanis hidegfront kiterjedt csapadékzónája érkezik a Dunántúlra.
Milyen idő várható a március 15-i hosszú hétvégén? Hol számíthatunk borult égre, esőzésre, hűvös időjárásra Magyarországon?