Nem is gondolnád: íme 6 szokás, amivel rombolod az immunrendszered
Ebben a cikkben feltárunk néhány "jó" dolgot, amelyek a szakértők szerint károsak lehetnek az immunrendszer egészségére.
Ebben a cikkben feltárunk néhány "jó" dolgot, amelyek a szakértők szerint károsak lehetnek az immunrendszer egészségére.
Habár az igazi hűvösebb őszre még várnunk kell, mégsem mehetünk el amellett, hogy ez az időszak még így is az influenzás megbetegedések tetőzésének az ideje. Elhoztunk néhány módszert, amikkel strapabíróbbá tehetjük szervezetünket.
Ősszel és télen különösen fontos, hogy feltankoljuk a szervezetünk vitamin- és ásványianyag-raktárait, hogy az immunrendszerünk felkészülten vehesse fel a harcot a vírusokkal. Ehhez mutatunk most néhány valódi csodabogyót az őszi erdő kincseiből.
Az utóbbi másfél évben zajló pandémia okán az érdeklődés középpontjába került az immunrendszer, illetve az immunrendszer támogatásának lehetőségei. Számos mindennapi szokás, életmódbeli tényező szerepe felértékelődött.
Ez az ingyenes légzőizmok erősítéséről szóló oktatóvideó dr. Losonczy György egyetemi tanár szakmai vezetésével a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikájának és Fizioterápia Tanszékének közreműködésével készült.
Most utánajártunk, milyen fűszernövényeket érdemes felhasználni főzés során, melyek hozzájárulnak szervezetünk erősítéséhez.
Rengeteg megkérdőjelezhető gyógymód és hiedelem kering a járvánnyal szembeni küzdelemről, többek között az is, hogy hogyan lehet felturbózni az immunrendszert a kivédésére.
A félelem hatalmas károkat okoz, roncsolja a keringést és az immunrendszert és akadályozza az elmét, hogy jó döntéseket hozzon.
Csodatévő táplálékok nincsenek, az immunrendszert az egészséges életmód védi a leghatékonyabban.
Szakértők szerint ezekkel az őszi finomságokkal leküzdhetjük a téli vírusokat.
A gyulladásos- és keringési panaszok, illetve a szívproblémák és a légzőszervi panaszok is előtérbe kerülhetnek.
Az alváshiány, a stressz, a helytelen táplálkozás, a nem megfelelő vitamin- és ásványianyag-bevitel, valamint a túlzott koffein- és cukorfogyasztás mind hozzájárulhat az immunrendszerünk gyengüléséhez és az allergiás reakciók fokozódásához.
Beköszöntött a valódi ősz, lassan pedig itt az igazi zimankó. De októberben még épp van időnk arra, hogy gondoljunk az otthonunk, autónk, házi állataink és saját magunk felkészítésére is a hideg évszakra. Mutatjuk a legfontosabb tennivalókat.
Minden mézfajta rengeteg természetes és rendkívül értékes anyagot tartalmaz, így hozzájárulva az egészséges immunrendszer fenntartásához. Vannak azonban olyan kevéssé ismert méhészeti "melléktermékek", amelyek még nem kerültek be a köztudatba.
Íme néhány praktikus tipp azzal kapcsolatban, hogy a táplálkozás révén miként erősíthetjük az immunrendszerünket, és milyen hétköznapi szokások segíthetnek még az egészségünk megőrzésében.
A HelloVidéknek Dr. Korausz Etelka gyermekorvos és Dr. Illés Nóra gyógyszerész adott tanácsokat arról, mit tehetnek a szülők azért, hogy gyermekük, akár iskolába járva is, biztonságban átvészelhesse a koronavírus-járványt, és a közelgő influenza-szezont.
Immunrendszerünk erősítésével hatékonyan segíthetjük szervezetünk védekezését, egy esetleges fertőzés esetén pedig a mielőbbi, szövődménymentes gyógyulást.
Összegyűjtöttünk 9 ételt, amit soha sem szabad enni, ha beteg vagy, mivel jelentősen hátráltatod vele a gyógyulásodat.
Számos jótékony hatása mellett azért kedveljük a piros bogyót mert könnyen elérhető bárki számára. Nem csak a téli hónapokban, hanem az év minden napján érdemes fogyasztani. Hogy miért? Mutatjuk!
A folyamatosan változó időjárás ingadozás az idősek mellett a gyerekeket viseli meg a leginkább.