Csak óvatosan a talajtakarással: az egész kertet megbetegítheted ezekkel a növényekkel
Még a hideg hónapok beállta előtt gondoskodnunk kell azokról a virágokról, bokrokról, amelyek odakint vészelik át az őszt és a telet.
Még a hideg hónapok beállta előtt gondoskodnunk kell azokról a virágokról, bokrokról, amelyek odakint vészelik át az őszt és a telet.
Ahogy a klímaváltozás hatásait tapasztaljuk, okkal számíthatunk arra, hogy kertjeink 2050-ben nem úgy fognak kinézni, mint most.
Kiadták a harmadfokú hőségriasztást. Mit tehetünk növényeink védelme érdekében? Ennek jártunk utána.
A buja, zöld pázsit minden igazán hívogató kert alapja. Akár ültetett gyepről, akár gyepszőnyegről van szó, annak fenntartása mindenképpen rendszeres gondoskodást és megfelelő eszközöket igényel.
Itt van az ősz, és a tavaszi ültetést, majd a nyári betakarítást követően csábító lehet, hogy bezárjuk a kertkaput és hagyjuk, hogy a természet a maga útján haladjon a hidegebb időjárás közeledtével. De biztos, hogy jó ötlet ez?
Számtalan olyan trükk és módszer akad, amikkel mi magunk is tehetünk azért, hogy a növényeink sok terméssel örvendeztessenek meg minket. Az Mutatjuk a legtutibb tippeket, amikkel garantáltan bőséges lesz a betakarítás szinte egész évben.
Az aszályos időjárás viszont a termőföldet is veszélyezteti, hiszen száraz talajban nem lehet veteményt ültetni. Ezért összegyűjtöttünk néhány tippeket, melyek segítségével életre kelthetjük kertünket, valamint megőrizhetjük a talaj hidratáltságát.
Számos módja van a banánhéj felhasználásának a kertben, persze nem mindegy, hogyan tesszük ezt. Cikkünkben most annak jártunk utána, hogy alkalmazzuk úgy a banánt a kertünkben, hogy valóban hozzájáruljon növényeink fejlődéséhez.
A napokban vízkorlátozásokat vezettek be több Pest megyei településen is.
Nálunk a legtöbb kertes házban tartanak kutyát vagy macskát, netán mindkettőt. Ugyanakkor tudatos tervezést igényel, hogy se a négylábú kedvenceink, se a kertünk ne lássa a kárát a kétes szimbiózisnak.
Hogy mit hozhat az ősz a kertekben? Mire számíthatnak és mire kell felkészülniük a hobbikertészeknek? Most kiderül!
Mielőtt hatalmas irtásba kezdenénk, nem árt tudni, hogy vannak olyan kártevők, melyek hasznosak is lehetnek számunkra és a kertünk élővilágának is. Melyek ezek? Most ennek jártunk utána.
A tél vége egyet jelent a gyümölcsfák metszésének megkezdésével: érdemes belefogni rügypattanás előtt, amikor még nem indul meg a nedvkeringés, még nincs lomb a fákon.
Márciusban sem ülhetnek nyugodtan a kertbarátok, hiszen már kora tavasszal több kártevő is pusztít a veteményesekben. Hogy melyek ezek? Hogy védekezhetünk ellenük? Ennek jártunk most utána!
Az utóbbi évek legszárazabb nyarában járunk, számtalan hőhullám után, és sajnos komoly esély van rá, hogy a nyaraink ilyenek maradnak, vagy még ennél is keményebbek lesznek. Lehet/érdemes egyáltalán ilyen körülmények között kertet fenntartani?
Mikor érdemes locsolni a nap folyamán? Hogy öntözzük a fákat, virágokat és a pázsitot? Mit tehetünk, ha nincs kerti csapunk? Ezeknek a kérdéseknek próbáltunk most utánajárni.
Cikkünkben most annak járunk utána, hogy melyiket, milyen esetben érdemes megvásárolni, illetve megnézzük azt is, milyen áron kaphatók ezek a termékek.
Ha napi egy kancsó kávét elfogyasztunk, akkor már egy mesés szervesanyag-forrás van a kezünk ügyében. A kávézacc több szempontból is boldogabbá teheti kertünk növényeit. Hogyan és miért? Ennek jártunk most utána.
Vannak környezetbarát módszerek, melyekkel távol tarthatjuk a nem kívánt betolakodókat. Éppen ezért összegyűjtöttünk néhány tippet, amiket érdemes kipróbálni, hogy elűzzük kertünkből a kártevőket.
Aki kertészkedésre adja a fejét, előbb-utóbb megtanulja, hogy bizony a növények sem mind bírják egymás társaságát. Köztük is vannak barátok és ellenségek.