Bébi gyöngybaglyot mentettek Mályiban: így falatozik a pelyhes fióka + videó
A Mályi Madármentő Állomás vicces videót tett közzé egyik mentett madarukról, egy gyöngybagoly-fiókáról, aki rengeteget fejlődött a szakértők segítő kezei között.
A Mályi Madármentő Állomás vicces videót tett közzé egyik mentett madarukról, egy gyöngybagoly-fiókáról, aki rengeteget fejlődött a szakértők segítő kezei között.
Jelentősen visszaesett az utóbbi időben a hattyúk állománya a Balatonnál, a csökkenő tendencia ugyanakkor nem feltétlenül rossz hír.
Hasonló a helyzet a kirándulás során talált, szüleikre várva mozdulatlanul fekve rejtőzködő őzgidákkal, nyúl-, nyest- és mókuskölykökkel, vadmalacokkal, de ezeket jó szaglású szüleik miatt megfogni sem szabad!
Horgászni indultak, és halat ugyan nem sikerült most fogniuk, de még mégis vittek magukkal valamit valamit. Egy fára akadt baglyot mentettek meg, és azóta is ápolják, gondozzák és etetik.
Az elmúlt évtizedben új települési madárvédelmi problémaként jelentkezik az épületek erkélyein, lapostetőin március-áprilisban fészket építő és kotlani kezdő tőkés récék, majd a fiókák kikelésének és fészekelhagyásának április-májusi időszaka.
A madarak kicsinyei repülni tanulnak és elhagyják fészküket. Ilyenkor a természetben és a városokban is gyakrabban találkozhatunk árvának tűnő madárfiókákkal, azonban nem árt tudni, hogy nem mindig szorulnak segítségre.
Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság Chernel-kerti Madárvédelmi Mentőközpontjában felépült vagy felcseperedett madarakat elengedés előtt egyedi jelölőgyűrűvel látják el, ezáltal kaphatnak róluk visszajelzést a jövőben.
Június 19-én gazdálkodói bejelentés nyomán érkezett meg a Bükki Nemzeti Park igazgatóság természetvédelmi őre, Seres Nándor egy szerencsétlenül járt szalakótapár lakhelyéhez. Ekkor lett figyelmes a négy tojásra.
A szakértők szerint jó év ez a gólyákra: Győr-Moson-Sopron megyében közel 400 fiókát nevelnek fel idén a gólyaszülők.
Azt, hogy pontosan hol kell a madarak érdekében beavatkozni, azt a szolgáltató, a nemzeti parkok, és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szakemberei közösen határozzák meg.
Igazi ritkaságnak számító, sötétbarna uráli bagoly érkezett Sukoróra, a Vadmadárkórházba.
2020 január óta több mint 400 bejelentés érkezett mintegy félezer elhullott állatról, amelyek áramütés következményében pusztultak el.
A madár fokozottan védett, természetvédelmi értéke egymillió forint. Amikor rátaláltak, le volt gyengülve, röpképtelen állapotban volt.
A madarak többsége évek óta élt rabságban, valamilyen sérülésből lábadozva a Hortobágyi Madárkórházban, most azonban eljött az idő, hogy visszatérjenek a természetbe.
A fiatalabb és az idősebb madár is jól reagált a kezelésekre végül teljesen felépültek.