Óriási hibát követ el, aki ezt teszi: hiába akarunk segíteni rajtuk, ártunk nekik!
Az etetett madarak ősszel nem vonulnak el, így az emberek, látva a „sok szegény, éhes”, valójában elkényelmesedett madarat, tovább etetik őket.
Az etetett madarak ősszel nem vonulnak el, így az emberek, látva a „sok szegény, éhes”, valójában elkényelmesedett madarat, tovább etetik őket.
Az érdeklődők betekintést kaphatnak a nemzeti parkok munkájába, megismerhetik az idén 50 éves MME szakosztályait, fajmegőrzési és természetvédelmi programjait.
Az emberek a leggyakrabban tollas, nem menekülő, magányosnak tűnő fiókákkal találkoznak az utcán, a parkban, a kertben a földön ücsörögve, gyakran hangosan csipogva.
Magyarország összes vármegyéjéből és a fővárosból is érkeztek megfigyelési adatok: vajon mennyi fülesbagoly képes ennyi kártevőt elpusztítani?
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a méhecskehoteleket és darázsgarázsokat, amelyeket akár az erkélyre, ablakpárkányra is kihelyezhetünk.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület elkötelezett küldetése a magyar madárvilág és a természet védelme. Az általuk koordinált kezdeményezések kiemelkedően fontosak a biodiverzitás megőrzésében.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a méhhoteleket, amelyekkel a lakosság is sokat tehet a beporzó rovarok védelméért - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) arra hívja fel a figyelmet, hogy az itthon maradó fehér gólyák alapvetően nem szorulnak emberi segítségre, etetésre, befogásuk és meleg helyen történő átteleltetésük is teljesen felesleges.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a fülemülék tavaszi vonulásához alkalmazkodva több mint egy évtizede hirdeti meg „Fülemülék éjszakája” programsorozatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a nemzetipark-igazgatóságokkal és más civil szervezetekkel együttműködve immáron 19. alkalommal szervezi meg az Országos Sasszinkront, a hazánkban telelő ragadozó madarak éves számlálását.
A tapasztalatok alapján az alapvetően jó szándékú emberek nincsenek tudatában annak, hogy amit csinálnak, nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe az állatokat.
Az MME az évek alatt szerzett pozitív lakossági tapasztalatok alapján folytatja az erdei fülesbaglyokra vonatkozó országos adatgyűjtést.
Az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat.
Az ezredfordulót követően sajnos több mint 50%-kal csökkent a hazai állomány, azaz mára minden második madár eltűnt az ereszek alól. A folyamat megfordítása közös érdekünk.
A madarak különleges viselkedése, hogy a téli időszakban csapatosan keresik fel a települések, különösen az agrárterületek falvainak és városainak belterületeit.
Telefonos applikációval bővült a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) gólyafészek adatbázisa, amely így még egyszerűbbé teszi a lakosság számára a megfigyelésen alapuló adatszolgáltatást.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya választotta meg idén az év kétéltűjét, a közönség pedig az év madaráról és lepkéjéről döntött.
Az alapvetően jó szándékú emberek nincsenek tudatában annak, hogy a vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorhatja veszélybe az állatokat, ami ellen világszerte küzdenek a hatóságok és a természetvédelmi szervezetek.
A vízóraaknák, pincék fogságába került békák, köztük kiemelten a varangyok mentésére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Több mint száz mérgezett csalétek és félszáz mérgezett állat, 96%-ban védett madár teteme került elő néhány nap alatt a turai Szent András Dombi Vadásztársaság működési területén. Az elkövetők kilétét a rendőrség nyomozás keretében vizsgálja.