Nyári táborokat ellenőrzött a Nébih: lejárt szavatosságú ételt is találtak a konyhákban
Az akció során több esetben indult eljárás, összesen mintegy egymillió forint értékben szabott ki bírságot a hatóság.
Az akció során több esetben indult eljárás, összesen mintegy egymillió forint értékben szabott ki bírságot a hatóság.
A legnépszerűbb táborcélpontok között Pest, Bács-Kiskun és Veszprém vármegyék vannak, de sok gyermek vakációzik Somogy és Fejér vármegyékben is.
Cikkünkben három olyan táboroztatót kerestünk fel, akik vidéki természetközeli nyári táborokat szerveznek és megosztották velünk, hogy milyen előnyökkel jár ez a gyerekek fejlődése szempontjából.
Nyári szünidő alatt sok szülő küldi táborba gyermekét, azonban nem mindegy, hogy milyen körülmények közé kerül a gyermek. Hatalmas a választék a napközis táboroktól az ottalvós táborokig, a programkínálatról már nem is beszélve. A tapasztalatok pedig szintén széles skálán mozognak.
A kedvező koronavírus-helyzet miatt járványügyi korlátozások nélkül megtarthatók az idei nyári táborok, így azokat ismét a korábban megszokott keretek között szervezhetik, bonyolíthatják le.
Vidéki viszonylatban nézve, egy turnus a felsorolt lehetőségekből is igazán borsos összeget jelent. Ha ezt a nyár folyamán viszont többször kell igénybe vennünk, az akár több mint 100 000 forintba is kerülhet.
Segítség lehet a szülőknek, hogy június 16-tól szervezhetők napközis és ottalvós nyári táborok az előírások betartásával, mert a koronavírus-járvány miatt sokan kivették a szabadságukat.
Elkészült az online táborminősítő rendszer, amely háromszáz kérdéses kérdőív kitöltése után, a válaszok alapján egytől öt sátorig minősíti a táborokat.
Vége van a tanévnek, felszabadulnak a gyerekek, indulhat a szünidő, ám sok szülő nem tudja megoldani a teljes nyári időszakra a gyerekfelügyeletet, így nyári táborok után néznek.
A vándortáborokban előtérbe helyezik a környezettudatos nevelést.
Mentőhelikopterrel vittek kórházba egy 8 éves kislányt egy Balaton-felvidéki lovastáborból, mert az egyik ló megrúgta.
A táborszakértők szerint minden eddiginél nagyobb igény mutatkozik az új készségek megszerzését és a kreatív kibontakozást lehetővé tevő foglalkozásokra.
Egy napközis tábor átlagára idén 45 ezer forint, míg az ottalvós táborok egy turnusáért átlagosan 70 ezer forintot kell fizetnie a családoknak.
Gőzerővel haladunk a nyári szünethez, a szülők pedig lelkesen keresik a lehetőségeket, milyen táborba mehetnének gyermekeik. A helyzetük megkönnyítése érdekében felkerestünk pár vidéki táboroztatót, hogy megtudjuk, hogyan készülnek az idei szünidőre.
Egy hónap már eltelt az idei vakációból, de a táborkereslet kapcsán azt látni, mintha most kezdődnek csak a nyári szünet. Naponta több száz szülő keres vakációs lehetőséget és élménydús gyermekfelügyeletet a nyár hátralévő részére.
A HelloVidék a Gyermek- Partiszervíztől Simonné Papp Cecíliával, a Pamíra Sporttábortól Forray-Losonczy Orsolyával, valamint az Örökmozgó Tábor- Ifjúsági Élménytábortól Mór Csabával beszélgetett.
A vidéki bölcsődék és óvodák a jövő héttől visszatérnek a rendes működésre, június 16-tól pedig szervezhetők napközis és ottalvós nyári táborok is az érvényes járványügyi előírások betartásával.
Megnyíltak az erdei, vízi és kerékpáros vándortáborok. Több mint 11 ezer diák táborozhat az országban előre kialakított útvonalak bejárása során.
Pénteken véget ér a tanév, kezdődik a vakáció. Úgy tűnik idei megdől a tavalyi a rekord, és várhatóan több mint 215 ezer gyermek táborozik majd.
Január 28-ától lehet a nyári vándortáborokba jelentkezni.