Súlyos dolog derült ki a magyar nyúlhúsról: ezért nem lehet kapni a hazai boltokban
Mennyibe kerül a nyúlhús ma a magyar áruházakban? Mennyibe kerülhet egy családnak a nyúlvacsora? Ennek jártunk most utána.
Mennyibe kerül a nyúlhús ma a magyar áruházakban? Mennyibe kerülhet egy családnak a nyúlvacsora? Ennek jártunk most utána.
Óva intett élő állat húsvéti ajándékozásától az Orpheus Országos Állatvédő és Természetbarát Közhasznú Egyesület. Közleményükben hangsúlyozták, hogy csak felelős állattartó válassza az élő állatot ajándéknak, vállalva, hogy az állat egész életén át gondoskodik majd róla.
A hazai nyúlágazat az elmúlt években jelentős fejlődésen ment keresztül, s bár a pozitív trend idén megtört, a nyugat-európai piacokon jelentkező nyúlhiány lehetőséget teremthet az ágazat hazai szereplőinek a piacszerzésre.
A „Nyúl-j bele” országos kampánysorozat-, a hazai nyúlhús-fogyasztás népszerűsítésének következő állomása a Debreceni Farmer Expon volt. Bede Róbert mesterszakács a helyszínen készített nyúlkóstolót.
A magyarok mára már alig eszik ezt a húsfélét, a termelők pedig egyre nehezebb helyzetben vannak, amit jól mutat az, hogy sokan csökkentették a kibocsátásukat és több telep is abbahagyhatja a termelést.
Nyakunkon a húsvét, az ünnep egyik szimbóluma pedig a nyúl. Emiatt is gondolhatnánk, hogy itthon is legalább olyan népszerű ez a húsfajta ilyenkor az ünnepi asztalon, mint külföldön, például Németországban.
A magyar nyúl 96 százaléka exportra kerül, azonban a hazai fogyasztás emelkedése is segíthetné az ágazatot. Mennyi nyúlhúst fogyasztanak a magyarok? Mennyiért és hol juthatunk hozzá? Ennek jártunk most utána.
Hasonló a helyzet a kirándulás során talált, szüleikre várva mozdulatlanul fekve rejtőzködő őzgidákkal, nyúl-, nyest- és mókuskölykökkel, vadmalacokkal, de ezeket jó szaglású szüleik miatt megfogni sem szabad!
Érdemes a háztáji kertészet és a kisállatok tenyésztése felé fordulni. Mutatjuk, mibe érdemes belevágni.
Nem csak a nagyobb vidéki városokban, de a fővárosban is egyre többször bukkanak fel olyan vadon élő állatok, amelyekkel eddig csak az erdőkben találkozhattunk.
410 méter hosszú palacsintát akartak tekerni eredetileg Nyúlon, de annyira belendültek, hogy meg sem álltak 740 méterig.
Az egyesület vezetőjének tapasztalata az, hogy a kisállat ünnepek után legtöbbször megunt teher marad, és a jövevényektől sokan durva módon próbálnak megszabadulni.
A legtöbb kiskereskedelmi láncban ma már kapható a húsféle, de főleg az ára miatt inkább a baromfihúst preferálják a magyarok.
Az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Jogi-, Elemző és Módszertani Központja szakmai támogatásával működő Állatvédelem gyerekeknek csapata NyusziSTOP! elnevezésű kampányt hirdetett.
Hasonló a helyzet a kirándulás során talált, szüleikre várva mozdulatlanul fekve rejtőzködő őzgidákkal, nyúl-, nyest- és mókuskölykökkel, vadmalacokkal, de ezeket jó szaglású szüleik miatt megfogni sem szabad!
Cikkünkben most éppen ezért annak jártunk utána, miért érdemes beiktatni egy-két belsőségből készült fogást a heti menübe, illetve mutatunk néhány egyszerű, de finom receptet is.
Van néhány barátságosabb módszer is, amivel érdemes megpróbálkozni, amivel meg tudjuk előzni az állatbetöréseket. Ezeknek jártunk most utána.
Még mindig nagyon sok felnőtt gondolja úgy, hogy szuper ajándékötlet meglepni a kölyköket egy élő bolyhos kis nyuszival. Az ünnepek után aztán sorra jelennek meg a gazdik - húsvéti sonkával és csokival agyonetetett - haldokló kis nyuszikkal.
A magyarországi nyúltenyésztés legnagyobb felvevőpiaca Németország, Svájc és Olaszország, ahol a járványhelyzet hatására visszaesett a kereslet.
Még mindig nagyon sokan vásárolnak felelőtlenül élő állatot húsvétra gyermeküknek. Most szakértők mondják el, hogy miért ne tekintsünk ajándékként az állatokra.