Óvatosan a boltokban: hemzsegnek a növényvédőszerek ezekben az élelmiszerekben?
Továbbá fontos, hogy ne kerüljük el ezek fogyasztását. Hogy miért? A téma körbejárásához a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal segítségét kértük.
Továbbá fontos, hogy ne kerüljük el ezek fogyasztását. Hogy miért? A téma körbejárásához a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal segítségét kértük.
A kép nem fekete-fehér: arra is lehet példát találni, amikor a növényvédőszerrel kezelt zöldség, gyümölcs valójában egészségesebb, mint annak a bio megfelelője.
Egyre több a biológiai megoldás és készítmény a növényvédő szerek piacán, most előtérbe kerültek az olyan hasznos élő szervezetek, mint a baktériumok.
Jó tudni, hogy az árakat döntően az alapanyagárak, a logisztikai költségek, valamint az energiaárak változása mozgatja, így, ha ezek emelkednek, akkor a növényvédők is.
A gyomok, a kórokozók és a kártevők elleni védekezéshez sokszor növényvédő szereket használunk, ezek azonban nemcsak a termés növekedéséhez vezetnek, de a hasznos rovarpopulációkat is kipusztítják a kertünkből.
Nem csak kutatók, de a mezőgazdaság különböző területeiről érkező szakemberek is részt vettek a Gazdaság Jövője konferencián.
A drónos permetezés szabálymódosítását fogja kezdeményezni az agrárkamara.
Próbavásárlással „jutottak” 3,5 kg cirill betűs, valamint érvényes forgalomba hozatali és felhasználási engedéllyel nem rendelkező növényvédő szerhez egy magánszemélytől.
További problémát jelent, hogy három liter a napi fejadag, ami mondjuk a napi kávé, tea adag mellett egy leves hőzéséhez már kevésnek bizonyulhat.
A tavalyi év során a legnagyobb mértékben a gyomirtó szerekre volt igény, ezt követte sorrendben az egyéb szerek, a rovarölő szerek, a gombaölő szerek, a gyűjtőcsomagok, valamint a biológiai szerek forgalma.
Az értékesítésében tapasztalható megugrások és visszaesések számos okra vezethetők vissza, így például a megváltozó uniós szabályozási környezetre, a hatóanyag kivonásokra, de az új kórokozók és kártevők megjelenése is megdobhatja az eladásokat.
A Nébih egy növényvédőszereket is forgalmazó mátészalkai üzletet ellenőrzött, ahol 248 problémás tételt találtak, 2277 kilogramm mennyiségben.
A monília intenzíven terjedhet a meggyen, a cseresznyén, az őszibarackon és a kajszin is. A növényvédelmi szakemberek szerint a kártevőirtás költségei nagy terhet jelentenek a gazdáknak.
Egyszerűbb lesz a szőlőültetvényeket veszélyeztető kártevők elleni támogatás igénylése.