Elbúcsúzhatunk a hatósági áras termékektől: jöhet ismét a pánikvásárlás?
Hasonló pánikvásárlásra volt már példa a koronavírus-járvány idején, vagy a benzinárstop utolsó időszakában, ami ellátási gondokhoz is vezetett.
Hasonló pánikvásárlásra volt már példa a koronavírus-járvány idején, vagy a benzinárstop utolsó időszakában, ami ellátási gondokhoz is vezetett.
A kovászolás és kenyérsütés után sokan a kertet célozták meg és őrületes ültetésbe, veteményezésbe kezdtek a karantén alatt. Szakértők szerint számos jótékony hatása van a kertészkedésnek, de a túlzásba vitt vagy épp céltalan kertrendezésnek számos hátránya van.
Nemcsak egy normál időszakhoz, hanem karácsonyhoz és húsvéthoz képest is erőteljesebb volt a forgalom. Egyes helyeken kétszeres, de minden termelőnél legalább 20-30 százalékos többletigény jelentkezett.
Érdemes-e élelmiszert felvásárolni? Miből mennyi legyen otthon? Biztonságosak-e a tartós élelmiszerek? Szükséges-e étrendkiegészítőket szedni? Ezekben a kérdésekben adnak támpontokat a szakemberek.
A kiskereskedelemben a legnagyobb veszteség a hagyományos piacokon értékesítőket és a helyi termelőket érte: körükben a gyakori vásárlók szinte teljesen eltűntek, és jelentősen nőtt a már nem vásárlók aránya a járvány miatt.
A koronavírus hírére már február végén kitört az első pánikvásárlás-hullám. A kiskereskedelmi forgalom februárban az előző év azonos időszakához képest országosan 11,4 százalékkal növekedett.
Kereskedelmi partnereink visszajelzései alapján a boltok polcairól percek, órák alatt tűnik el az a mennyiség, ami eddig akár 1-2 hétre elegendő volt. Ide vezet a pánikfelvásárlás - írták.
Legalább egy raklappal vásárolt, majd bepakolta egy terepjáróba és elhajtott vele. Egy debreceni boltban az állateledel fogyott el, és volt, ahol a kenyeret vitték el, még mielőtt a polcokra került volna.