Egy halom pénz ütötte a markát a vidéki városnak: erre költötték a támogatást
A völgykatlanban fekvő, Komárom-Esztergom vármegyei Várgesztesen az önkormányzat 273 millió forintos uniós támogatásból felújította a csapadékvíz-elvezető rendszert.
A völgykatlanban fekvő, Komárom-Esztergom vármegyei Várgesztesen az önkormányzat 273 millió forintos uniós támogatásból felújította a csapadékvíz-elvezető rendszert.
A Széchenyi 2020 program keretében Bükkábrány, Mezőkeresztes és tizenkét másik település kapott 6,035 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós és magyar támogatást szennyvízelvezetési és -kezelési fejlesztésre.
A törvény 7 710 forintban határozta meg júliustól az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összegét.
Az eddigi listán 760 szakma szerepelt, a tanácsok azt javasolták, hogy vonjanak össze szakmákat, egyeseket hagyjanak el, illetve hozzanak létre új szakmákat is. Így 174 szakma marad az új rendszerben.
Szeptember 1-jétől már online lehet nyomon követni a feladott leveleket.
A rendszerfejlesztő, az Országos Mentőszolgálat Motoros Mentő projekt alapítója és vezetője, a Magyar Légimentő Nonprofit Kft. orvosigazgatójával beszélgetett a portál.
Rekordidő alatt futottak ki az R betűs rendszámok: 2025-re várható, hogy a jelenleg használt kombináció kifut, ami sok újdonságot ígér az autósoknak.
Az elektronikus kézbesítő rendszer teljesen új, digitális alapra helyezi a levélfeldolgozás és kézbesítés folyamatát, az ügyfelek digitális eszközökön írják alá az ajánlott levelek átvételét, követhetik a feladott levél útját.
A vízgazdálkodást segítő monitoringrendszert alakítottak ki a Dél-Alföldön és Vajdaságban.
Átalakul az OKJ-s képzési rendszer: a most elérhető 286 helyett a jövőben legfeljebb kétszázféle szakma elsajátítására lesz lehetőség.