Erről sok kertes ház tulajdonos megfeledkezik ősszel: rengeteg állat élete múlhat rajta
A növények védelméről többször is írtunk már, most viszont a kertünkben élő, hasznos állatok védelmére szeretnénk felhívni a figyelmet.
A növények védelméről többször is írtunk már, most viszont a kertünkben élő, hasznos állatok védelmére szeretnénk felhívni a figyelmet.
Az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat.
Persze nem csak a sünök, más vadállat is megfordulhat a kertünkben, megdézsmálva az őszi csemegéket a kertünkben. Mire érdemes figyelni? Miért kaphatunk bírságot? Ennek jártunk most utána.
A kertek és házak körül előfordulnak olykor vadon élő állatok. Viszont fontos lenne az állatbetöréseket megakadályozása, hiszen akár betegséget is terjeszthetnek. Mint az idén Szabolcsban felbukkanó veszett róka is.
A sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat. A nőstények itt is ellenek, ezért az óvatlanul végzett kertrendezés könnyen teljes családok pusztulását is okozhatja.
A kertek, parkok rendezése során összegereblyézett, ideiglenes levél- és rőzsehalmok ugyanis ideális búvóhelyet jelentenek a telelésre készülő sünök számára.
Az iskolakezdés előtt még épp jut idő arra, hogy a gyerekekkel együtt barkácsoljunk menedéket tüskéshátú barátainknak
Figyelemfelhívó kampányt indított a sünök védelme érdekében, többek között az őszi avarégetéssel kapcsolatban a Fővárosi Állat- és Növénykert.
Óvatosan bolygassuk a lombhalmokat, rőzserakásokat, vigyázzunk a sünökre!
Az oltás közben bukkantak rá egy összegömbölyödött sünre, akinek a tüskéi megégtek a tűzben.
8°C alatt kezdődik a sünök téli álma: fokozott óvatossággal végezzük a kerti munkákat, mert bárhol találkozhatunk velük!
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) felhívja a lakosság és az önkormányzatok figyelmét: a nőstények itt is ellenek, ezért az óvatlanul végzett kertrendezés könnyen teljes családok pusztulását is okozhatja.
Van néhány barátságosabb módszer is, amivel érdemes megpróbálkozni, amivel meg tudjuk előzni az állatbetöréseket. Ezeknek jártunk most utána.
Gyakrabban találkozhatunk mostanában a téli álomra készülő sünökkel a kertekben és zöldterületek környékén. Sokan azonnal megfogják vagy megbolygatják őket, azonban nem biztos, hogy ez mindig szükséges.
Ne vasvillával, hanem a szerszám nyelével, fentről lefelé haladva forgassuk át a halmot, az alapi részen pedig még óvatosabban, akár kesztyűs kézzel dolgozva, így győződve meg arról, hogy nincs-e alatta sün, tanácsolják.
Az őszi hónapokban nem csak kertünkre, de az itt megforduló állatokra is vigyáznunk kell. Van néhány szempont, amit nem árt figyelembe venni, ha állatbarát kertet akarunk kialakítani.