Ez a tökéletes veteményes titka: ezzel a hat zöldséggel indítsd az őszi szezont
Az ősz sokak számára jó alkalmat ad arra, hogy valami egészen újba fogjon a kertjében.
Az ősz sokak számára jó alkalmat ad arra, hogy valami egészen újba fogjon a kertjében.
Egyre több fajta Füge jelenik meg a kertekben, és az egyedszáma is növekszik Magyarországon.
A tavasz beköszöntével ismét egyre többen kezdik el a kerti munkákat, azért, hogy újra csodálatossá varázsolják környezetüket.
Az elmúlt hetek csapadékos időjárásának köszönhetően jó állapotban van a termőtalaj Magyarországon, a korábbi évek vízhiányos időszakai után szinte az ország teljes területén megfelelő a talaj nedvességtartalma.
Egyedülálló újítással rukkolt elő az a vidéki cég, amely a saját trágyáját ezentúl már talajminőségre szabható beltartalommal is kínálja. A cég a tervek szerint 3 év alatt Európa legnagyobb szerves trágya gyárává válhat.
A növénytáplálás és hozamnövelés céljából éppen ezért vonzó alternatívája lehet a műtrágyáknak a mikrobiális készítmények alkalmazása, mivel ezekkel az egyébként kijuttatandó műtrágyák mennyiségének egy részét ki lehet váltani.
Íme két olyan hidroponikus termesztési módszer, amit otthonunkban is könnyen alkalmazhatunk néhány eszköz segítségével, ráadásul nem is kell vagyonokat fizetnünk érte.
Olcsó és hatékony kerti és háztartási hulladék újrahasznosítás, és nem utolsósorban, tápanyagokban gazdag szervesanyag-forrás a növényeink számára.
Elengedhetetlen a talaj szervesanyag-utánpótlása hosszú távú gazdálkodás sikerességéhez. Az elmúlt ötven évben a talaj tápanyagtartalma nem tíz százalékkal csökkent, hanem tíz százalékra esett vissza.
Minden kerttulajdonos egységes, zöld színben ragyogó fűtakaróról álmodik. A szépségért viszont meg kell szenvedni. Sok figyelmet és rendszeres karbantartást igényel a pázsit.
Világszerte egyre több gazda áll át a megújuló mezőgazdaságra egyrészt fenntarthatósági, másrészt pedig költséghatákonysági célok miatt.
Szerencsére manapság már számos olyan növény van, amellyel szebbnél szebbé tehetjük otthonunkat, ehhez nem kell más csupán pár olyan növény, amelyek javítják a talaj minőségét. Na de melyek ezek a növények? Ennek jártunk utána.
Több mint tízezer, mélyfekvésű területen tevékenykedő gazda körében végez felmérést a NAK: nagy a tétje a friss eredményeknek.
A megfelelő mezőgazdasági és erdőgazdálkodási gyakorlatokban hatalmas lehetőségek rejlenek, fontos, hogy a gazdálkodók alkalmazkodni tudjanak a változó körülményekhez.
Hazánkban a termőföld, a talaj rendkívül fontos környezeti erőforrás és egyben gazdasági tényező. Magyarország földterületének csaknem 54 százaléka mezőgazdasági hasznosítás alatt áll.
Talajaink állapota a nagyipari termesztés és a klímaváltozás hatására egyre romlik. Márpedig egészséges talaj nélkül nincsen egészséges termés sem. A leromlott talajokon a víz és szél okozta erózió már a területek termőrétegét is veszélyezteti.
A mezőgazdaságot is érintő klímaváltozás egyik legnagyobb kihívásának, az aszálynak a leküzdését segítheti egy új hazai komplex talajkezelési technológia, három magyar mikrobiológiai készítmény együttes használatával.
Egy új tanulmány szerint takarónövényeket nem csak azért érdemes ültetni, mert tápanyagokkal dúsítják a talajt, hanem azért is, mert megháromszorozhatják a földigiliszták mennyiségét a talajban.
A rengeteg csapadéknak köszönhetően növényeink rohamos növekedésbe kezdtek. Itt az ideje nekilátni kertészkedni, de vigyázzunk, van 6 olyan hiba, melyet sokan elkövetnek, mutatjuk melyek ezek.
Az elmúlt napok kiadós esőzései csúszóssá, nehezen járhatóvá tették a Pilis és a Visegrádi-hegység legtöbb túraútvonalát, ezért a Pilisi Parkerdő Zrt. fokozott óvatosságra kéri a túrázókat az elkövetkező napokban.