Soha ne öld meg ezeket a kétéltűeket a kertedben: óriási hibát vétesz, azt is eláruljuk, miért!
Az állatok pusztulása is jelentős probléma, de a bajt tovább fokozza, hogy ezek a példányok nem tudnak részt venni a szaporodásban.
Az állatok pusztulása is jelentős probléma, de a bajt tovább fokozza, hogy ezek a példányok nem tudnak részt venni a szaporodásban.
Fókuszukban az éghajlatváltozás, a fenntarthatóság, a természetbarát mezőgazdaság és a környezeti oktatás áll. Ismerjük meg közelebbről az MTVSZ által végzett munkát!
A hétvégén rendezik meg a 30. Európai Madármegfigyelő Napokat Magyarországon (EMN), melynek során a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) mind a 19 megyében és Budapesten 61 helyszínen várja az érdeklődőket.
Létrejött az ötoldalú Mura-Dráva-Duna Bioszféra-rezervátum. Ezzel megalakult a világ első, öt ország közreműködésével megvalósult egységes bioszféra-rezervátuma.
Melyik pók csíp? Mennyire veszélyesek? Tényleg belemászhatnak éjszaka az ember szájába? Hasonló mendemondák nyomába eredtünk, a HelloVidék segítségére pedig Braunmüller Lajos, az Agrárszektor főszerkesztője volt, aki, nem tévedés, rajong a pókokért.
A legtöbb gyógynövénnyel ellentétben a turbolya, más néven édespetrezselyem nemcsak csodatévő erejével, de ízével is lenyűgözte az emberiséget. Most bemutatjuk neked ezt a vadon termő, isteni fűszert!
A mézet a régi időkben több, mint 300-féle betegség gyógyításában alkalmazták. Érdekesség még, hogy 100 g mézhez az 15.000 méhecske munkájára és egymillió virágra van szükség! Ezért is érdemes még jobban megbecsülni!
A gyomok, a kórokozók és a kártevők elleni védekezéshez sokszor növényvédő szereket használunk, ezek azonban nemcsak a termés növekedéséhez vezetnek, de a hasznos rovarpopulációkat is kipusztítják a kertünkből.