Brutális faültetési program indul Magyarországon: százezer csemete keresi a helyét
A szervezők várják minden magyar csatlakozását a 2025 március 1-jén megrendezendő Nemzeti Faültetés Napjára, az ország nyolc régiójában.
A szervezők várják minden magyar csatlakozását a 2025 március 1-jén megrendezendő Nemzeti Faültetés Napjára, az ország nyolc régiójában.
A háromnapos rendezvény alatt szakmai előadások és ismeretterjesztő workshopok várják majd az érdeklődőket, de a környezettudatosság fontosságára is felhívják a figyelmet.
A jelenség országosan általánosnak, sőt gyakorinak tekinthető, és az évszakhoz képest enyhe időjárásnak köszönhetően idén már március első felében lehet számítani rá.
Összesen mintegy 310 milliárd forint pályázati támogatás jut a hazai erdőkre 2027-ig.
Az ezredfordulót követően sajnos több mint 50%-kal csökkent a hazai állomány, azaz mára minden második madár eltűnt az ereszek alól. A folyamat megfordítása közös érdekünk.
Habár az emberi tevékenység feldarabolta, hazánk területének még mindig több mint egyharmada – Európában egyedülálló módon – természetközeli állapotban maradt fenn.
Nagy István felhívta a figyelmet arra, hogy a környezet- és természetvédelemnek új szintre kell emelkedni, "teremtésvédelemmé" kell válnia.
Az Agrárminisztérium 40 millió forint értékben támogatja a hazai, környezet- és természetvédelmi céllal létrejött, közhasznú társadalmi szervezeteket. A pályázat célja ezen szervezetek szakmai munkájának támogatása.
Rengeteg madár fordul meg nyaranta kertünkben, aminek sokan nem örülnek, mert azt érzékelik, hogy néha megeszik a termést, vagy éppen a teraszt csúfítja el a jelenlétük bizonyítéka.
A klímaválság mellett ökológiai válság tanúi is vagyunk, amely válaszlépésekre kell, hogy késztessen minket – jelentette ki Balczó Bertalan, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára.
Négy férfi összesen százötven kilogrammnyi ciprusmohát lopott a Zemplénből, ezzel brutális természeti károkat okoztak. Mégis miért tették, mit akartak ezzel elérni?
Az állatok pusztulása is jelentős probléma, de a bajt tovább fokozza, hogy ezek a példányok nem tudnak részt venni a szaporodásban.
Ki gondolná, de a nutria a világ száz legkárosabb invazív fajának listáján is szerepel. Most a hazai horgászok segítségét kérik az invazív nutria állományának felméréséhez.
Az Agrárminisztérium nagy gondot fordít arra, hogy minél több gyermek és fiatal számára váljanak hozzáférhetővé a környezeti nevelési és szemléletformáló események.
A költési időszak előtt, legkésőbb március végéig kellene elvégezni számos, természetvédelmi szempontból érzékeny munkát az építési területeken.
Januártól jön a biohulladékok házi elkülönített gyűjtése, csütörtökön jelent meg az erről szóló rendelet. Most az is kiderült, melyik megyékben kapják meg először a biokukájukat az emberek.
Vadonélő mosómedvéket filmeztek a MATE gödöllői vadbiológus kutatói egy Budapesttől 30 km-re fekvő erdős területen. A kutatók azt feltételezik, hogy a főváros szomszédságában valószínűleg fogságból szökött egyedek telepedtek meg.
Melyik pók csíp? Mennyire veszélyesek? Tényleg belemászhatnak éjszaka az ember szájába? Hasonló mendemondák nyomába eredtünk, a HelloVidék segítségére pedig Braunmüller Lajos, az Agrárszektor főszerkesztője volt, aki, nem tévedés, rajong a pókokért.
Nem semmi hírről számolt be a Komárom-Esztergom Megyei Horgászegyesületek Szövetsége a Facebook-oldalán: egy horgász ugyanis egy nagyon ritka halat fogott ki a Dunából.
Fókuszukban az éghajlatváltozás, a fenntarthatóság, a természetbarát mezőgazdaság és a környezeti oktatás áll. Ismerjük meg közelebbről az MTVSZ által végzett munkát!