Uniós oltalmat kapott a különleges magyar sajt: ettől ilyen érdekes az íze
Immár 33 magyar élelmiszer, 38 bor és 15 pálinka elnevezése vált védetté az EU területén, sokan közülük a szívünkhöz közel álló hungarikumok.
Immár 33 magyar élelmiszer, 38 bor és 15 pálinka elnevezése vált védetté az EU területén, sokan közülük a szívünkhöz közel álló hungarikumok.
Az Európai Bizottság jóváhagyta a Szabolcsi alma elnevezés felvételét az oltalom alatt álló eredetmegjelölések uniós nyilvántartásába - közölte a brüsszeli testület.
Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a „Derecske alma” mint elnevezés uniós oltalomban részesüljön, azaz felkerüljön azoknak a termékeknek a jegyzékére, amelyeknek a neve védelemben részesül az Unióban.
Az Európai Bizottság kedden kihirdetett rendeletével a "Madarasi birspálinka" védett elnevezés lett az EU-ban. Ezzel tizenkettőre emelkedett az uniós oltalmat élvező magyar pálinka elnevezések száma.
Illatában viaszos, fűszeres karaktereket hordoz, ízében a fanyar, az édes jegyeket, citrusos, fűszeres, édeskésen lekváros jegyek egészítik ki. A "Nagykunsági birspálinkát" legalább 50 százalékban a Mezőtúri birsfajta párlata alkotja.
Annak jártunk utána, hogy miért érdemes fogyasztani magyar konyha ikonikus húslevesének ezt a különleges alapanyagát. Illetve milyen jótékony hatással rendelkezik ez a filléres zöldség.
Az Európai Bizottság május 3-ai döntésével a „Nagykunsági szilvapálinka” védett elnevezés lett az Európai Unióba - olvasható az Agrárminisztérium sajtóközleményében.
A gyümölcsöt Borsod-Abaúj-Zemplén megye délnyugati részén, szőlővel és gyümölcsösökkel borított területeken termesztik. Évszázados termesztési kultúrájának kiteljesedésében meghatározó szerepet játszott a helyi lakosok tudása és szakértelme.
Az Európai Bizottság három újabb magyar agrártermék elnevezését jegyezte be, amelyek a Borzag pálinka, a Sárréti kökénypálinka és a Szabolcsi alma.
Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a „Derecske alma”, mint elnevezés uniós oltalomban részesüljön, azaz felkerüljön azoknak a termékeknek a jegyzékére, amelyeknek a neve védelemben részesül az Unióban.
Az Európai Bizottság november 3-i döntésével a „Fertőd vidéki sárgarépa” elnevezés uniós oltalomban részesült.
Ez a korábban már bejegyzett „Szilvásváradi pisztráng”, Akasztói szikiponty” és „Balatoni hal” után a negyedik magyar édesvízi hal elnevezés, amely uniós oltalmat nyert, hozzájárulva a halfogyasztás népszerűsítéséhez.
Uniós oltalomban részesült a jászsági nyári szarvasgomba - közölte az Agrárminisztérium.
Uniós oltalmat kapott a Hegykői petrezselyemgyökér az Agrárminisztérium Földrajzi Árujelzők Programjának eredményeként. Így már 70-re emelkedett az uniós oltalom alatt álló magyar agrártermék földrajzi árujelzők száma.
Az Európai Bizottság március 25-én oltalom alá vette a "Vasi vadkörte pálinka" elnevezést, ezzel 66-ra emelkedett az uniós oltalomban részesülő magyar földrajzi árujelzők száma.
Jellegzetessége, hogy az érleléséhez szükséges, fő érlelő mikroflóra a sajt felületén az érlelés negyedik, ötödik napján már megjelenik és halványsárga bevonatot képez.