Új védjegyet kapnak a helyi termékeket kínáló szolgáltatók: szigorú feltételeknek kell megfelelniük
Már több ágazat képviselői, pl. nyitott porták, termelői piacok, vendéglátóegység, közösség által támogatott gazdaságok sz megerezték a minősítést.
Már több ágazat képviselői, pl. nyitott porták, termelői piacok, vendéglátóegység, közösség által támogatott gazdaságok sz megerezték a minősítést.
A balatoni Kék Hullám Zászló strandminősítő rendszer mellett elindult egy országos minősítő rendszer is. A “Magyarország kincsei’ (Best of Hungary) ernyővédjegyet a Magyar Turisztikai Minőségtanúsító Testület működteti
Szerencs városnak adományozza a Nestlé Hungária a Szerencsi kakaópor védjegyének tulajdonjogát. A jövő évtől tehát a Szerencsi Bonbon Kft. gyárthatja és forgalmazhatja majd.
Pályázat indult a Felső Tisza Minőség Védjegy elnyerésére.
A Magyarországon bejegyzett 46 élelmiszer tanúsító védjegy közül az egyetlen, nemzeti minőségrendszerként is elismert védjegy a Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ).
A járvány hatására a magyar vásárlók tudatosabbak lettek, fontosabbá vált számukra, hogy hazai termelőktől vásároljanak. Kíváncsiak voltunk rá, hogyan alakult az elmúlt 2 évben a hazai termékek kereslete és mennyire fontos a védjegy a vásárlóknak.
Államilag elismert védjegy létrehozásán dolgoznak minőségi magyar élelmiszerek jelölésére, amely információkat adhat a vásárlóknak arról, hogy megfelelő minőségű magyar élelmiszert választanak.
Egyre népszerűbbek a védjegyet viselő nemzeti parkos termékek. Kóstoltad már például a Bács-kiskun megyei kistermelői búzahúst, amely koleszterin mentes, magas fehérje tartalmú, kiváló és korszerű, sokoldalú, húst helyettesítő élelmiszer? Esetleg a céklás pácban érlelt fürjtojást? Na és mit szólnál egy kökénypálinkához, vagy egy egy korsó kézműves szilvás sörhöz?