Egy korszak lezárult: vége az élelmiszerárstopnak, de mi jön ezután?
Kérdés csak az, hogy mire számíthat az intézkedés kivezetésével a lakosság, és mire az élelmiszerágazat egyéb szereplői?
Kérdés csak az, hogy mire számíthat az intézkedés kivezetésével a lakosság, és mire az élelmiszerágazat egyéb szereplői?
Kivezetik a 11,5 kilogrammos töltettömegű PB-gázpalackra és a lakossági tartályos PB-gázra vonatkozó hatósági árakat, mert úgyse működtek, de bármikor vissza is vezethetik.
Hiába csökkent idén szinte folyamatosan a benzin ára, még mindig Magyarországon a legdrágább a környező országokhoz képest
Érik az újabb árstop-hosszabbítás? A szakember szerint nem kizárt, hogy még 3 hónappal, tehát összességében még fél évvel meghosszabbítják az árkorlátozásokat.
A szakember szerint, ha május 1-jével megszüntetnék az árstopot, akkor jelentős áremelkedésre lehetne számítani az érintett élelmiszereknél.
Hetek óta kérdés az élelmiszerárstop sorsa, ami jelenlegi állás szerint április 30-ig érvényben marad. De vajon fenntartható-e addig az ársapka, és mi lesz a sorsuk a közeljövőben?
Az agrárminiszter szerint az élelmiszer-infláció hamarosan túl lehet csúcson, az üzletekben már vannak olyan termékek, amiknek már most csökkent az ára. Mint fogalmazott: a jelenlegi előírások szerint az ársapkák április 30-ig maradhatnak.
A gazdasági folyamatok abba az iránya mutatnak, hogy újra kell gondolni az ársapkák fenntartását - nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Parragh László, az MKIK elnöke.
Ha hosszabb ideig maradna életben az árstop, annak a termelők és a feldolgozók lennének a nagy vesztesei, de három hónapot még ki lehet bírni gond nélkül.
A kormány április 30-ig meghosszabbította az élelmiszerárstopot. Így a jelenleg ársapka alatt lévő élelmiszerek ára április végéig a rögzített szinten marad.
Az új rezsiszabályozás - amely áramárplafont vezet be egyebek mellett a szálláshely-szolgáltatást nyújtó kisvállalkozásoknál - hatással lehet az eladó és kiadó lakások, ezen belül a lakáshotelek piacára.
Június 1-jén indul a kötelező akciózás a boltokban, ez azt jelenti, hogy húsz termékkategóriában tudnak majd jóval olcsóbban élelmiszereket venni az emberek - mondta a kormányszóvivő a közösségi oldalán szerdán közzétett videóban.
Hatalmas a különbség a különböző üzletláncok által fixált ársapkás lisztárak között, mint mondta: 165-től egészen 280 forintig lehet kapni a BL55-ös búzafinomlisztet.
Röviden fogalmazott mind az inflációt, mind az élelmiszerárstopot illetően Gulyás Gergely. A miniszter elmondta, jelenleg nincs döntés arról, hogy meghosszabbítják-e az ársapka hatályát.
Az árstopos termékek ára a kivezetés után a szakértő szerint jelentősen emelkedni fog: ennek mértéke 50 és 100 százalék közé várható. Tehát egyes termékek ára akár meg is duplázódhat majd.
Az élelmiszerek és az üzemanyagok drágulása egyszerre sújtja a mozgóboltokat és rajtuk keresztül a vevőket - írta a Somogy megyei lap. Nem csoda hát, hogy az aprófalvak időseinek fájnak leginkább az elszabadult árak.
Mennyivel kerül most többe a kereskedőknek beszerezni az árstopos élelmiszereket, mint amennyiért megvehetjük? Mennyibe kerülnének, ha nem lenne árstop? És mi mennyiért vásárolhatnánk meg őket?
A pénteki drágulás után üzemanyagár-emelkedéssel kezdődik a 2023-as év, a benzin és a gázolaj esetében is emelkedik a beszerzési ár. Eddig a benzint literje 639 forint volt, míg a gázolajat 713 forintért kapták.
Az RTL a Házon kívül stábja autóba ült, és Pest megyei települések boltjaiban nézett körül, kaphatók-e bárhol ársapkás élelmiszerek. Mit gondoltok, mire jutottak?
Az aszály miatt így is jelentősen kevesebb a hazai krumpli idén, mint tavaly, az ársapka miatt esetlegesen megnövekvő kereslet pedig krumplihiányhoz vezethet.