Meg kell kongatni a vészharangot: elköszönhetünk ezektől az élelmiszerektől, ha kipusztulnak a beporzók
Mi történne, ha a beporzók eltűnnének a föld színéről? Cikkünkben ennek jártunk most utána.
Mi történne, ha a beporzók eltűnnének a föld színéről? Cikkünkben ennek jártunk most utána.
Habár arról nincsenek rendelkezések, hogy konkrétan milyen csomagolóanyagba kerülhetnek az egyes élelmiszerek, azt garantálni kell, hogy nem veszélyezteti az emberi egészséget.
Hosszú távon is számos, előre nem látott és nem kívánt következménye lehet a bevezetett árstopnak, és egyelőre nem látni, mikor ér véget. Az elmúlt egy évben számos alkalommal és helyen alakult ki áruhiány ezekből a termékekből.
Húsvétig meghosszabbítaná a kormány az élelmiszerárstopot Magyarországon - derül ki a Portfolio értesüléseiből. A lap forrásai szerint már a legutóbbi kormányülésen is tárgyalták a kérdést.
Tegnap nyilatkozta azt Nagy István agrárminiszter az RTL Híradónak, hogy csak átmeneti az áruhiány a hatósági áras termékekből. Szerinte ennek az az oka, hogy az emberek egyszerűen lelkesek és bespájzolnak.
A májusi infláció biztosan 10 százalék feletti értéket mutat majd, de az éves átlag is két számjegyű lehet. 2022 egészében 10, a jövő évben 6,7 százalékos áremelkedés következhet.
A szigetközi turizmust és vendéglátóipart segíti a jövőben az a komplex adatbázis, amelyet a győri Széchenyi István Egyetem kutatói állítanak össze a civil szervezetekkel együttműködve.
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, júliusi adataiból kiderül, hogy az infláció Magyarországon 20,1%-os, az élelmiszereké pedig közel 30%-nál tart.
A Lidl Magyarország ismét 70 termék fogyasztói árát csökkentette, köztük számos, a magyar vásárlók számára olyan fontos pékáru termékekét, mint a félbarna kenyér, a fehér kenyér vagy a méltán népszerű fahéjas tekercs.
Nyílik az olló a magyar társadalom rétegei között, hiszen a rekordinfláció sem hat egyformán mindenkire. A legfrissebb adatok szerint az élelmiszerek drágulásának az alacsony jövedelmű, a három vagy több gyermeket nevelő és a nyugdíjas háztartások vannak leginkább kitéve.
A meghatározó költségelemeik drasztikusan drágulnak, miközben kiszámíthatatlanná vált, hogy az elkerülhetetlen élelmiszerár-emelések hatására mennyire fogják vissza vásárlásaikat a fogyasztók.
Egy friss, országos felmérés szerint az iskolaszerek jelentős áremelkedése miatt a múlt évinél jóval többet kell szánni az iskolakezdésre, így nem is csoda, hogy szinte mindenkinek nagyobb anyagi nehézséget okozhat ez az időszak a tavalyihoz képest.
A napraforgó étolaj ára már jó ideje folyamatosan megy fel az egekbe, ám úgy tűnik, hogy nincs megállás, literjét most már nem lehet megkapni 550-640 forintnál olcsóbban, de felzárkózott a cukor és a tej is mellé.
Mennyivel rövidítette meg valójában a járvány az idős magyarokat? Mutatjuk!