8,5 milliárd forintból fejlesztik a nővérszállókat országszerte
8,5 milliárd forint összértékű beruházással Kaposváron, Kecskeméten, Szombathelyen és Nyíregyházán új nővérszállókat építenek, további 12 helyszínen pedig 2020-ig felújítják a meglevő szállásokat – jelentette be prof. dr. Kásler Miklós, emberi erőforrások minisztere, keddi, budapesti sajtótájékoztatóján.
13 megyei és egy városi kórház 16 helyszínén fejlesztik az egészségügyi szakdolgozók lakhatási körülményeit. A 4 új nővérszálló építésével 368 új férőhelyet hoznak létre az országban, a felújítások során pedig további 1209 férőhelyet korszerűsítenek - derül ki a Állami Egészségügyi Ellátó Központ közleményéből.
A cél, hogy olyan barátságos, családbarát, színvonalas, modern eszközökkel felszerelt lakókörnyezetet biztosítsunk, amely lehetővé teszi, hogy az egészségügyi dolgozók ki tudják pihenni magukat, és megfelelően koncentrálhassanak munkájukra. Ez segít a jó szakemberek megtartásában, valamint vonzza a fiatalokat is az egészségügyi pályára.
– hangsúlyozta a dr. Kásler Miklós.
A kormányzat feladata, hogy biztosítsa az egészségügyi dolgozók számára a biztos megélhetést, és azt az infrastrukturális hátteret, amelyeknek köszönhetően munkájukat a hitük és tudásuk szerinti legjobb módon végezhetik - tett hozzá a miniszter.
A projekt tervszerűen az alábbi intézményeket érinti:
- Bács-Kiskun Megyei Kórház a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Oktató Kórháza, Kecskemét
- Békés Megyei Központi Kórház, Gyula – 3 épület
- Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház
- Csolnoky Ferenc Kórház
- Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház
- Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet
- Markusovszky Egyetemi Oktatókórház
- Orosházi Kórház
- Petz Aladár Megyei Oktató Kórház, Győr
- Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház
- Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház
- Szent Borbála Kórház Tatabánya
- Tolna Megyei Balassa János Kórház
- Zala Megyei Szent Rafael Kórház
A fejlesztés az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programban, „Egészségügyi szakellátók szállóinak fejlesztése” című kiemelt projektben, a Széchenyi 2020 program támogatásával valósul meg.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)