Így hódítja meg a magyar vidéket a csúcsgasztronómia: 2 étterem, aminek imába foglalhatod a nevét

HelloVidék   
  Megosztom
Így hódítja meg a magyar vidéket a csúcsgasztronómia: 2 étterem, aminek imába foglalhatod a nevét

Győr és környéke ideális helyszín egy családi hosszú hétvégéhez. A sok látnivaló mellett érdemes a szűken értelmezett régió éttermeit is kipróbálni. Mi a pannonhalmi Viatorban és a győrújbaráti Pipacs étteremben jártunk, mindkettőt csak ajánlani tudjuk. Bónuszként egy nem is annyira titkos tipp: már csak a Pausa Apátsági kávéház krémeséért is érdemes elutazni Pannonhalmára.

Viator, Pannonhalma

Ha Pannonhalma, akkor Viator, aki egy kicsit is érdeklődik a gasztronómia iránt, az már biztosan hallott az apátság 2010 óta üzemelő étterméről, aki pedig szívesen költ finom ételekre, annak egyszer el is kell mennie oda. Így voltunk ezzel mi is, és már napokkal az érkezésünk előtt foglaltunk asztalt, ami ajánlott is, kiemelt időszakokra (hétvége, dél, vacsoraidő) nem könnyű helyet kapni. Maga az apátságtól néhány száz méterre fekvő épület a hatalmas beton- és üvegfelületeivel elsőre furcsának tűnhet, de a szellős terekkel, a nagy terasszal és a sok fafelülettel sikerült elérni, hogy ne is hasson teljesen tájidegennek.

Viator homlokzat (Fotó: Viator)
Viator homlokzat (Fotó: Viator)

Bentről nézve értelmet nyernek a formák, a széles üvegtáblákon keresztül gyönyörű panoráma nyílik az apátságra, a környező erdőkre és az apátsági szőlőültetvényekre.

Viator terasz  (Fotó: Viator)
Viator terasz (Fotó: Viator)

A vendéglátás itt már az üdvözlésnél kezdődik, a mosolygós pincérek nem csak a felnőttekkel, a gyerekekkel is kedvesek. Az italválasztékban természetesen ott vannak az apátsági pincészet borai, akár régebbi, a pincészetnél már nem kapható évjáratokból is. A szezonálisan megújuló étlapon található ételekhez a jó minőségű alapanyagokat igyekeznek földrajzilag minél közelebbi termelőktől beszerezni, a fűszerezéshez az apátsági gyógy- és fűszernövénykert terményeit is használják.

Mi kovászos uborka krémlevest, rizottót, marhanyakat, gyerekételnek marhahúsos tésztát, desszertnek pedig madártejhabot kértünk. Bár a főételek is nagyon finomak voltak, amit sokáig nem felejtünk el, az a leves és a desszert volt. Az uborka krémleves hideg leve csavaros üvegben, a betét pedig már a tányéron érkezik és a vendég előtt öntik a kovászos uborka lét a tányérra, főleg melegben egyszerűen isteni az íze!

Kovászos uborka krémleves   (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)
Kovászos uborka krémleves (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)

A madártej hab az aszalt gyümölcsökkel szintén zseniális volt, nagyon habos, könnyű, és nem túl édes.

Madártejhab  (Fotó: Viator)
Madártejhab (Fotó: Viator)

A Viator most már évek óta az egyik legjobb vidéki étterem, ennek megfelelően nem is olcsó, az előételek ára 2500-3500, a leveseké 1500, a főételeké 3000-6000 forint körül alakul, de kérhetünk degusztációs menüt is 12000 forintért (apátsági borokkal 18000 forint).

Pipacs Étterem, Győrújbarát

Győrtől 10 kilométerre fekszik Győrújbarát, a 6000 fős településnek több étterme is van, amik közül talán az egyik legkevésbé hangulatos pont az a Pipacs Bisztró, amit az étteremkalauzok az egyik legjobbnak írnak. Sajnos a hangulat az egyik leggyengébb pontja a Pipacsnak, amiben szerepet játszanak az 1990-es éveket idéző bordó kiegészítők, de sokat ront a helyzeten a hidegfehér ledes belső világítás is. Nappal természetes fénynél valószínleg más a helyzet, jó időben a kinti terasz pedig mesés lehet, de mi ősszel, és este mentünk oda enni, és elsőre sajnáltuk, hogy nem a Pipaccsal szemközti Sarokház Étterembe foglaltunk asztalt, sokkal hangulatosabbnak tűnt.

Pipacs étterem beltér  (Fotó: Pipacs étterem)
Pipacs étterem beltér (Fotó: Pipacs étterem)

Az első benyomások sokkal rosszabbak nem lehettek volna, de ez csak addig tartott, amíg nem találkoztunk a Pipacs személyzetével, ugyanis a pincértől a szakácsig mindenki kedves és profi vendéglátó volt. Érkezés után nem sokkal kaptunk egy kis meglepetés előételt, már abból a kecskesajt tálból és a friss házikenyérből is kiderült, hogy a Pipacs olyan hely, ahol nem csak az alapanyagokra, az ételek elkészítésére, hanem a tálalásra is odafigyelnek.

Kecskesajt tál (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)
Kecskesajt tál (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)

Az egyik főételnek csirkepaprikást kértünk, kapros túrógombóccal és tejfölhabbal, a másik választás a szürkemarha pofára esett, azt vadas mártással és zsemlegombóccal tálalták. Mindkettő nagyon finom volt, főleg a kapros túrógombóc.

Csirkepaprikás (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)
Csirkepaprikás (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)

A nagy meglepetés azonban a desszert volt, gesztenyés téli fagylaltot kértünk, ami aszalt szilvával és fekete ribizli szósszal érkezik. Ez gyakorlatilag úgy néz ki, mint egy Magnum pálcikás jégkrém, kívül fehér csokoládéval, belül pedig gesztenyepürével. Egyszerűen zseniális.

Gesztenyés téli fagylalt (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)
Gesztenyés téli fagylalt (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)

Összességében az első sokk után nagyon pozitívan csalódtunk a Pipacsban, a felszolgálás első osztályú, az ételek finomak, az adagok pont jól vannak belőve, 2 fogással (előétel+főétel, főétel+desszert) jól lehet lakni, ráadásul 5 külön fogással a gyerekekre is gondolnak, bár túlságosan egészséges opció nincs, a legnépszerűbb rántott ételeket elkészítik. A levesek ára 1400, a főételeké 3000-4000, a desszerteké pedig 1600 forint körül alakul.

Az első osztályú felszolgálás, a jó minőségű alapanyagokból készült finom ételek, a szombat esti gyér forgalom és a jóval magasabb bérekkel hívogató Ausztria közelsége alapján végig azon gondolkodtunk, hogy jön ki a matek a Pipacsban. De ezen gondolkodni nem a vendégek dolga, addig, amíg még van Pipacs, mindenkinek ajánljuk, hogy menjen el oda!

Bónusz: Pausa Apátsági Kávéház, Pannonhalma

A pannonhalmi apátság környékén több irányba is tehetünk túrákat, érdemes például megnézni az arborétumot, a levendulás és gyógynövénykertet, a Boldogasszony kápolnát vagy a Boldog Mór-kilátót, de érdemes lesétálni a település központjába is, ott található ugyanis az a kávéház, ahol a Világ Legfinomabb Krémesét készítik, már csak ezért a desszertért is érdemes ellátogatni Pannonhalmára. A kávéház fagylaltja és macaronja is isteni, de a helyben készült francia krémes és a levendulás mille feuille egyszerűen verhetetlen.

Mille feuille, Pausa Apátsági Kávéház (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)
Mille feuille, Pausa Apátsági Kávéház (Fotó: Nagy Viktor, Portfolio)

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

étterem

viator

pipacs étterem

győr

pannonhalma