Alig bírják a dolgozók: nagyüzem a hazai vágóhidakon
Bár a sertéságazatban továbbra sem látni növekedést, a juh, a szarvasmarha és a baromfi esetében is szárnyal az idén a feldolgozás.
A legintenzívebb emelkedés a kacsavágásokban mutatkozott meg az év első kilenc hónapjában, a feldolgozás itt gyakorlatilag megduplázódott tavalyhoz képest.
Kiemelkedően teljesítettek az elmúlt hónapokban a hazai vágóhidak, a sertés kivételével szinte minden ágazatban nőtt a feldolgozás volumene. Az Agrárgazdasági Kutatóintézet (AKI) jelentése szerint az első három negyedévben szarvasmarhából 84 600 darabot vágtak le a hazai üzemekben, ami mintegy 11 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi szintet –írja a Magyar Idők.
A levágott állatok 63 százaléka tehén, 23 százaléka pedig bika volt. A statisztika alapján ez utóbbi kategóriában gyorsult a leginkább a feldolgozás, a vágóhidakra 20 százalékkal több bika került, mint egy éve, míg a tehenek vágása 6 százalékkal, az üszőké 19 százalékkal nőtt. A feldolgozás emelkedése mellett az állomány is gyarapodott.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján június elsején a szarvasmarha-összlétszám megközelítette a 880 ezret. Az állomány 2017 júniusa óta 16 ezer, 2017 decembere óta tízezer darabbal nőtt.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)