Elindult a kabócainvázió: ezzel az egyszerű módszerrel védekezhetsz a kártevők ellen

HelloVidék   
  Megosztom
Elindult a kabócainvázió: ezzel az egyszerű módszerrel védekezhetsz a kártevők ellen

Az óriás-énekeskabóca már régóta ismert Magyarországról, ezek az állatok forró nyári napokon hatalmas zajt tudnak csapni udvarlásukkal. A rovaroknak a száma elérheti akár a milliókat is hektáronként. A Kabócák fontos szerepet töltenek be az ökoszisztémában, ennek ellenére sokakban joggal merül fel a kérdés, vajon milyen veszélyt jelentenek otthonunkra nézve ezek a rovarok? Ennek jártunk utána.


 

De mik is azok a Kabócák?

Jennifer Hopwood, a gerinctelenek és élőhelyeik védelmében létrehozott Xerces Társaság munkatársa a Familyhandyman portálnak adott interjújában elmondta: a Kabócák életük nagy részét a föld alatt töltik a növények gyökerei mellett. Mint mondja, ezek a rovarok képesek arra, hogy nyomon tudják követni az éveket, úgy, hogy hasonló módon időzítsék felbukkanásukat a többi rovarral együtt.

A kabócák a rovarok osztályába és a félfedelesszárnyúak rendjébe tartozó egyik alrend. Ez félfedelesszárnyúak második legnagyobb és legváltozatosabb alrendje több mint 40 ezer fajjal. A meleg és a mérsékelt égöv szárazföldi élőhelyein mindenfelé megtalálhatók.

A periodikus kabócák 13-17 évente bukkannak fel, jellemzően április, és június között. De vannak olyanok is, amelyek minden nyáron elfordulnak. A Kabócák a fák gyökereiből származó folyadékokkal táplálkoznak. A kifejlett egyedek pedig időnként növényeket is fogyasztanak.

Nem árt az óvatosság

Természetesen joggal merül fel a kérdés, hogy vajon milyen veszélyt jelentenek ezek a rovarok kertünkre nézve. A Kabócák a gallyakban, ágakban apró kis lyukakat hoznak létre, ahová a tojásaikat rakják. Ezzel viszont komoly károkat tudnak okozni a fiatal lombos fákban.

A Kabócák könnyen elpusztíthatják a leveleket az ágak végén, ugyan az elhalt lombkorona riasztónak tűnhet a gallyak metszésével minimalizálhatjuk a károkat. A rovarok az érett fákat nem igen zargatják, beleértve még a lágyszárú, és kerti növényeket, gyümölcsöket. Nem raknak tojást cserjékbe, füvekbe vagy vadvirágokba.

Így védekezhetünk ellenük

A szakértők azt tanácsolják, hogy ha lehet még a rovarok kikelés előtt fedjük le hálóval az újonnan ültetett fákat. Kerüljük a rovarirtó szereket, mivel azzal csak súlyosbíthatjuk a helyzetet. Ha mégis megjelennének, akkor érdemes vízzel lepermetezni őket. Miután befejeződött a tojásrakás időszaka, célszerű gyorsan megmetszeni a sérült ágakat, ezzel is elősegítve a gyors regenerálódást.

A kabócák kikelésük után kivezető lyukakat hagynak maguk után a talajban, így könnyebben juthat be a tápanyagok és a víz a talajba. Lebomlásuk során pedig létfontosságú tápanyagokkal járulnak hozzá a talaj állagának javulásához.

Forrás: Familyhandyman.com

Címlapkép: Getty Images

JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

kert

kabóca

kár

védekezés