Erről sok hobbikertész megfeledkezik novemberben: az egész kertjük bánhatja
Érdemes is tevékenykedni az udvaron, hiszen, ha most körültekintően végezzük el a feladatainkat, tavasszal learathatjuk munkánk gyümölcsét.
Érdemes is tevékenykedni az udvaron, hiszen, ha most körültekintően végezzük el a feladatainkat, tavasszal learathatjuk munkánk gyümölcsét.
A szervezők várják minden magyar csatlakozását a 2025 március 1-jén megrendezendő Nemzeti Faültetés Napjára, az ország nyolc régiójában.
Most van csak igazán jó idő az őszi kertészkedéshez, de hallottál már a mikorrhiza gombákról? Ismerd meg, hogyan tehetik ellenállóbbá és egészségesebbé a kerted növényeit, mindezt teljesen természetes módon!
Óvatosan bolygassuk a lombhalmokat, rőzserakásokat, vigyázzunk a sünökre!
Hamarosan érkezik a hűvösebb, téli idő, főleg éjszakánként, emiatt pedig már most érdemes megtenni a vízmérők, valamint a vízvezetékek és a szerelvények téliesítését.
Az ősz és a hűvösebb idő beköszöntével megérkezett a gímszarvasok párzási időszaka, azaz a szarvasbőgés.
Némely gyümölcsfák körül nagy mennyiségben találkozhatunk gyökérsarjakkal. Egy fa kivágása után még több ilyen jelenik meg.
Az ősz sokak számára jó alkalmat ad arra, hogy valami egészen újba fogjon a kertjében.
Mivel érdemes kezdeni? Mi az, amit mindenképp érdemes átnézni? Ennek jártunk utána.
Most éri meg csak igazán a vöröshagymából is télire bespájzolni, tavaly óta ugyanis megfeleződött a kilós ára. De tudtátok, hogy nemcsak a hagyma, hanem a héja is rendkívül értékes – kár kidobni, készíthetünk belőle akár hagymahéjport is.
Lassan a télbe fordulunk, itt az ideje a számvetésnek: mit tettünk jól, és hogyan tehetnénk termékenyebbé a kertünket? Íme, 6 leggyakoribb hiba, amelyek negatívan befolyásolhatják a kerti talaj állapotát, vele az éves termést.
Eleged van a sok levélsöprésből? Abból, hogy műanyag zsákba gyömöszöld, és drága pénzen zöldhulladékként elszállíttasd? Van egy jó hírünk: ne tedd! Sem az élővilágnak, sem a pénztárcádnak nem teszel jót.
Első körben egy csésze forró tea mellett írjuk össze, hogy milyen növényeink vannak a kertben, amik gondoskodásra szorulnak és listázzuk a teendőinket.
Most egy magyar településen, Tiszaszentimrén is találtak valamit, ami hasonlít az Új-Fundlandon talált titokzatos kupacokhoz, amiről egyelőre nem tudni, mik lehetnek.
Már szüretelik az első magyar pisztáciát. Badics László kertgazdának ráadásul sikerült kikísérleteznie egy aszálykedvelő fajtát is a Veszprém megyei Köveskálon. A kertgazda most videóban osztotta meg a titkát.
Az elmúlt hetekben hazai nagyvárosokban és a fővárosban is jelezték a kertes házakban élők, hogy egyre több furcsa csótánnyal lehet találkozni, akik a lakásokba is bejutnak.
Akik aktívan művelik a kertjüket, azok számára elengedhetetlen őszi feladat a trágyázás – de mikor és hogyan érdemes nekiállni? A szakértő most elmondja a lényeget!
Szerencsére van néhány módszer, amellyel megszabadulhatsz a levéltetvektől, és ezek közül sok nem igényel vegyszereket, amelyek károsíthatják a kert ökoszisztémáját.
Ahhoz, hogy valóban távol tudjuk tartani a kellemetlen rágcsálókat, tudnunk kell, mi vonzza őket a kertünkbe. Ha megvagyunk ennek feltérképezésével, akkor jöhetnek a trükkök, amikkel megszabadulhatunk tőlük.
Augusztusban nem árt a paradicsomok csúcsát lemetszeni, és mindenképpen érdemes még a másod- vagy harmadvetést is elvégezni - tanácsolja Borbás Marcsi, de azt is elárulja, milyen fontos kerti teendőink vannak még őszig.