Komoly veszélyben vannak a Bükkben élő farkaskölykök: ezen múlhat az életük

HelloVidék   
  Megosztom
Komoly veszélyben vannak a Bükkben élő farkaskölykök: ezen múlhat az életük

Már több felvétel készült a bükki farkaskölykökről, azonban a szakemberek most fontos dologra hívták fel a figyelmet. Az akár akaratlan emberi zavarás súlyos egyedszám csökkenéshez, a kölykök pusztulásához is vezethet - írja a HVG.

Korábban már mi is írtunk róla, hogy egyre több farkast látni a Bükkben és a kölykökről már több felvétel készült. A portál szerint azonban sok farkaskölyök már ivarérett kora előtt elpusztul, amiben gyakran az emberi zavarás is közrejátszhat a szakemberek véleménye alapján.

A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság egy videót tett közzé és közölte, hogy a kameracsapdás felvételek alapján már hetek óta tudják, hogy a működési területükön megtelepedett farkascsaládok kölykei elhagyták a kotorékukat.

Figyelmeztetnek arra is, hogy már több alkalommal egyedszámcsökkenést, valamint a hagyományos szaporodóhelyek áthelyeződését okozta a védett területek élőhelyein az akár akaratlan emberi zavarás, ezért arra kérik a látogatókat, hogy tartózkodjanak a faj egyedeinek közvetlen keresésétől, zavarásától.

Címlapkép: Getty Images

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Nem akarsz lemaradni a magyar vidék legfontosabb híreiről? Kövess minket Facebook-on is. Kattints ide a feliratkozáshoz!
  Megosztom

hellovidek

hellovidék

farkas

bükk

állat