Óriási hibát követ el, aki ezt teszi: hiába akarunk segíteni rajtuk, ártunk nekik!
Az etetett madarak ősszel nem vonulnak el, így az emberek, látva a „sok szegény, éhes”, valójában elkényelmesedett madarat, tovább etetik őket.
Az etetett madarak ősszel nem vonulnak el, így az emberek, látva a „sok szegény, éhes”, valójában elkényelmesedett madarat, tovább etetik őket.
Azoknak az önkormányzatoknak, akik igénybe kívánják venni a könnyítést célzó szolgáltatást, első lépésként csatlakozniuk kell a Központi Kormányzati Szolgáltatás Buszhoz (KKSZB).
Az érdeklődők betekintést kaphatnak a nemzeti parkok munkájába, megismerhetik az idén 50 éves MME szakosztályait, fajmegőrzési és természetvédelmi programjait.
Az ebzárlat és a legeltetési tilalom elrendeléséről az illetékes járási állategészségügyi hivatal és a települési önkormányzat tájékoztatja a lakosságot.
Bár a magyar erdők lakója, rejtőzködő életmódja miatt csak nagyon kevesen találkozhatnak vele a vadonban.
Meglepő lehet, de nagyragadozók is élnek körülöttünk. A WWF adatai szerint hazánkban jelenleg nagyjából negyven-hetven farkas élhet, ezek jelentős része az Északi-középhegységben. Barnamedvéből is megfigyelhetünk körülbelül öt-tíz egyedet...
A fagy mellett számos veszély leselkedik télen a háziállatokra, haszonállatokra és a vadállatokra is: tegyük meg a szükséges előkészületeket, hogy ne szenvedjenek!
A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány első, civil állatvédőket támogató, április 3-án indult, és hétfőn lezárult kampányban 2 tonna tápadomány talált gazdára.
Húsvét alkalmából egy nyúl beszerzése a legtöbb esetben csak impulzusvásárlás; ne hozzunk olyan felelőtlen döntést, amelynek következménye, hogy az élő állat sorsa, további gondozása veszélybe kerül, mert lelkesedésünk alábbhagyott!
A hazai állatmenhelyek eddig sem voltak jó helyzetben, de az energiaválság miatt még kilátástalanabbá vált a jövőjük. Vidéki állatmenhelyeket kerestünk fel, hogy megtudjuk: hogyan fogják túlélni az előttük álló nehéz időszakot.
Mit látnak a szakemberek? Csökkent vagy nőtt az utcán kóborló állatok száma? Mit tehetünk, ha magában csatangoló, esetleg sérült állattal találkozunk az utcán? Kihez érdemes fordulni ilyen esetben?
A tapasztalatok alapján az alapvetően jó szándékú emberek nincsenek tudatában annak, hogy amit csinálnak, nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe az állatokat.
Az emberek a leggyakrabban tollas, nem menekülő, magányosnak tűnő fiókákkal találkoznak az utcán, a parkban, a kertben a földön ücsörögve, gyakran hangosan csipogva.
Becsületsértés és rágalmazás miatt tett feljelentést állatvédők ellen annak a nyírségi böllérfesztiválnak a főszervezője, ahol egy éve élve perzseltek meg egy disznót.
Az éjszakai életmódot folytató, védett keleti sün előszeretettel választja telelő-, majd nappali búvóhelyül a kertekben, parkokban felhalmozott lomb- és rőzserakásokat.
A jövő év januárjában egy újabb 500 millió forintos keretösszegű pályázatot hirdetnek állatvédő civil szervezetek számára. Az összeget ivartalanításra, működési költségekre és férőhelyek bővítésére használhatják fel a szervezetek.
Július 13-án, csütörtökön, a Noé Állatotthonban mutatták be a Netfone Telecom friss állatvédelmi kezdeményezését, a Pettel projektet. Aki előfizet a mobilcég legújabb szolgáltatására, a nehéz sorsú állatokat segítheti.
A fokozottan védett állat- és növényfajok természetvédelmi, azaz eszmei értékének azonnali felülvizsgálatára, valamint akár tízszeresése történő emelésére szólított fel az LMP - Magyarország Zöld Pártja szóvivője.
Elviselhetetlen bűz áradt a rendetlen udvarról, egymásra halmozott kutyatetemeket találtak az állatvédők egy jánoshalmi háznál. A 70 éves tulajdonos borzasztóan rossz körülmények között tartotta a kutyáit.
A magyarok többsége elvárja, hogy a vállalatok foglalkozzanak társadalmi kérdésekkel, de szerintük többet kellene költeniük ezekre az ügyekre, hogy valós eredményt érjenek el.