Csodában lehetett része a szemfüleseknek: meseszép sarki fény világította be az égboltot + Fotók
Az előrejelzéseknek megfelelően elérte a Földet a hét elején történt X-es erősségű napkitörés.
Az előrejelzéseknek megfelelően elérte a Földet a hét elején történt X-es erősségű napkitörés.
A napkitörések nem csillapodtak, így újabb nagyenergiájú részecskefelhő érte el a Földet hétfő hajnalban, melynek hatására az égi jelenség nálunk is láthatóvá vált.
Csütörtökön a kövér holdsarló, az alatta elhelyezkedő Jupiter, valamint az Uránusz, pénteken pedig a Fiastyúk és a Hold együttállása nyújt különleges látványt az esti égbolton.
Az Orionidák meteorraj csúcspontja minden évben október 21-22-re esik, így ha szerencsénk lesz, és tiszta az égbolt, nézzünk fel, mert különleges látványban lehet ma este részünk.
Pécstől Budapestig, az ország számos pontján lehetett látni a felrobbanó meteort. A tűzgömb tegnap kora este fél 7 magasságában húzott át a délnyugati égbolton.
Belépett a Föld a Perseida meteorraj összetevőit alkotó 109P/Swift-Tuttle üstökös pályája mentén szétszórt porfelhőbe, ezért gyakrabban találkozhatunk hasonló jelenséggel. Most sikerült lencsevégre kapni egy látványos pillanatot.
Idén hétfőről keddre virradó éjszaka várható az augusztusi csillaghullás tetőpontja.
Egészen elképesztő látványban lehetett része az utóbbi időkben azoknak, akik éjjel az eget kémlelték.
Az égitest asztrofizikai szempontból is különleges: hatalmas méretű vörös óriáscsillag, amelynek átmérője a Nap 800-szorosa.
Nem ugyanazt az éjszakai égboltot látjuk, mint elődeink, hiszen a fényszennyezés miatt fokozatosan halványulnak a természetes égi objektumok. Nemcsak a felszíni infrastruktúra problémás, hanem a műholdak egyre növekvő száma is.
Hogy vannak a szivárvány színei sorban, mik a szivárvány színei? Tudd meg, hogyan helyezkednek el a szivárvány színei sorrendben, mindig egyformák-e a szivárvány színei!
Május 26-án a Föld bizonyos pontjairól teljes holdfogyatkozást figyelhetnek meg. Bár a mostani holdfogyatkozást a helyszínről nem nézhetjük, éjszaka így is érdemes lesz az égboltot nézni a szuperhold miatt.
Az országban több helyen megcsodálhattuk éjjel a különleges égi jelenséget. A vibrálóan fényes kör a hold körül jelent meg, amelyről több felvétel is készült. Az úgynevezett halójelenség a néphiedelem szerint esőt ígér.