Egyre többen intenek búcsút a magyar boltoknak: virágkorát éli a bevásárlóturizmus
A külföldre utazó magyarok összesen 338 milliárd forintot költöttek útjaik során az idei második negyedévben.
A külföldre utazó magyarok összesen 338 milliárd forintot költöttek útjaik során az idei második negyedévben.
Aki csak teheti, a délnyugati határszélen már Szlovéniába jár bevásárolni. Gyakorlatilag a húson kívül majdnem minden olcsóbb. De már egy tankolással is ezreket spórolhatunk. A HelloVidék körképe következik.
Magyarországon a legnagyobb az élelmiszer-infláció az Európai Unióban, és az árstop eltörlésével az üzemanyag is jelentősen drágult. Az RTL Házon kívül stábja Romániában és Szlovákiában vizsgálta meg az ottani helyzetet.
A nyugati határszélen egyre több magyar jár át nemcsak dolgozni, hanem tankolni és bevásárolni is Ausztriába. Megéri, nem éri? A HelloVidék most ennek járt utána. Beszéltünk kint dolgozó magyarokkal, osztrák bolti eladóval.
Lassan tényleg ott tartunk, hogy bármelyik szomszédos határ menti település boltjában is tévedünk, olcsóbban bevásárolhatunk, mint itthon. A HelloVidék most annak járt utána, mennyire éri meg annak, aki Szlovákiába ruccan át egy nagybevásárlásra.
Hihetetlen, mennyire tele vannak a határmenti osztrák élelmiszerboltok parkolói magyar rendszámú autókkal - írta Facebook-posztjában Raskó György agrárközgazdász.
2023. év elejétől már a schengeni szabályok érvényesek a horvát-magyar határon, ami egyben szabad utat is jelent arra vonatkozóan is, hogy kedvezőbb árak esetén egy országgal „odébb” menjünk például bevásárolni vagy teletankolni az autónkat.
A határmentén élők szerencsés helyzetben vannak, ha a bevásárlásról van szó. Kettős lehetőségük van arra, hogy eldöntsék, hogy melyik két ország közül a kedvezőbb árakat válasszák. A HelloVidék mutatja, miért érdemes kimenni Horvátországba.