Kiderült az igazság a magyarok kedvenc gyümölcseiről: durva, mennyibe kerülnek idén nyáron
A termelők nem voltak egyszerű helyzetben az elmúlt években, hiszen sem az időjárás, sem a gazdasági helyzet nem kedvezett nekik.
A termelők nem voltak egyszerű helyzetben az elmúlt években, hiszen sem az időjárás, sem a gazdasági helyzet nem kedvezett nekik.
Olvasónk küldte el a HelloVidéknek a következő néhány fotót, hogy megtudja, milyen "betolakodóval" van dolga.
Beindult a cseresznye szezonja Magyarországon, de nem kell mindenáron a piacon, illetve a boltokban megvenni a gyümölcsöt. Jóval olcsóbban, van ahol 20 féle fajta közt válogtva, 600 forintos áron kínálják. Kár lenne lemaradni róla!
Júniusban tombol a cseresznyeszezon: habár a boltokban a gyümölcsöt horroráron kínálják, akinek van gyümölcsfája, szinte úszik az ingyen cseresznyében. Mutatjuk, hogyan tedd el kreatívan télire!
40-50 százalékosra becsülik a tavaszi fagyok miatti terméskiesését a cseresznyénél, ráadásul az elmúlt hetek nagy esőzései miatt sok érett gyümölcs megrepedezett.
Ilyenkor roskadoznak a fák a cseresznyétől és a meggytől: tudd meg, hogyan dolgozd fel, hogyan tartósítsd a gyümölcsöket úgy, hogy semmi se menjen kárba! Most eláruljuk, mik a magyar gasztronómia legjobb meggyes receptjei és hogy hogyan készül a klasszikus meggykeszőce!
A nagybani piaci árakat és az inflációt elnézve azonban igaz lehet: ennél olcsóbban idén már nem biztos, hogy tudunk magunknak télire elspájzolni egy kis lekvárnak valót. Érdemes tehát kicsit előre is gondolkodni!
Összegyűjtöttük, ha nincs is cseresznyefánk, hol és mennyiért tudunk magunknak szedni egy kis befőzni való gyümölcsöt. Szedd magad árusokkal is beszélgettünk, megkérdeztük tőlük, hol tart a szezon, most mennyiért mérik kilóját.
Harminc százalékkal drágább a hazai eper, mint az elmúlt években a rendkívül csapadékos, fényszegény tavasz miatt, ami a termés csúszása mellett ahhoz is hozzájárult, hogy idén kevesebb eper terem a földeken.
Sok olyan gyümölcs, zöldség, gumó és más növény van, amit szívesen fogyasztunk, de titokban veszélyt jelenthetnek az egészségünkre, ha nem megfelelő módon készítjük el vagy esszük meg őket.
A korai fajták betakarításával, a szokásosnál mintegy két héttel korábban, május 15-20. között kezdődött meg az idei cseresznyeszezon.
A jelentősebb fagykárok és növényvédelmi problémák elkerülték a cseresznye ültetvényeket. A közepesnél jobb mennyiség mellett az apróbb gyümölcsméret okozhat (főleg értékesítési) gondokat.
A megszokottnál három héttel előbbre jár a cseresznye Szenna határában.
Komoly csapás érte a magyarok egyik kedvenc gyümölcsét, a cseresznyét. A NAK szerint a problémákat csak hosszú távon lehetne orvosolni, ezért egy komplex javaslatcsomaggal fordult a kormányhoz.
Európa északi féltekéjén általában késve indul a 2023-as cseresznyeszezon, és több országban is problémát jelent a mostanában lehull sok csapadék, nem kivétel ez alól Magyarország sem.
Az idén valamelyest jobb a cseresznyetermés a tavalyi esztendőhöz képest. Ma már jól látszik az is, hogy a kedvezőtlen időjárási körülmények ellen csupán a korszerű ültetvények jelenthetnek megoldást.
Összegyűjtöttük, ha nincs is cseresznyefánk, hol és mennyiért tudunk magunknak szedni egy kis befőzni való gyümölcsöt. Utánanéztünk, hol tart most június elején a szezon, mennyiért mérik a szezon slágergyümölcsének kilóját.
Milyen fa a japáncseresznye, mit jelent a cseresznyevirág? Cseresznyevirág tetoválás, japán cseresznyevirág ünnep: mi teszi különlegessé a cseresznyevirág jelenségét?
Rengeteg gazda esett kétségbe, amikor reggel megpillantották a fagyos, havas kerteket, tájat. Nem csoda, hiszen országszerte a gyümölcsösökben már virágba borultak a a korai szilvák, a kajszik, a cseresznyék és a körték is.
A tavaszi fagyok és az aszály miatt jelentősen kevesebb lesz az idei cseresznyetermés, fogyasztói ára pedig az előző évek átlagához képest akár 20-30 százalékkal is magasabb lehet.