Szenzációs felfedezés: különleges állatra bukkantak Zalában
Eddig nem ismert apró fillércsiga-, más néven örvényes tányércsiga-állományt fedezett fel a napokban a Balaton-felvidéki Nemzeti Park (BfNP) a Principális-csatorna mentén.
Eddig nem ismert apró fillércsiga-, más néven örvényes tányércsiga-állományt fedezett fel a napokban a Balaton-felvidéki Nemzeti Park (BfNP) a Principális-csatorna mentén.
Ezek a kis élőlények nagyon sok bosszúságot okozhatnak, de, mint szinte mindenre, erre is van megoldás. Ezek a trükkök tényleg működnek, így szabadulhatsz meg a csigáktól a kertben!
Valamennyi csiga káros, de azért kedveljük is őket, főként az étit, amely a házát a hátán hordja. A spanyol meztelencsigákkal azonban már kevésbé vagyunk ennyire elnézőek. Roppant szívós és aljas kártevők. Következzék pár hasznos tipp ellenük!
Az éticsiga tenyésztése hazánkban azonban gyakorlatilag nem létezik. Természetbeni gyűjtés még van, valamint feldolgozás is, bár az ágazat helyzete egyre kilátástalanabb.
Sok pénzt hozott az egyéni vállalkozóknak a csiga- és gombagyűjtés.
A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézetének (HUN-REN ATK NÖVI) munkatársai elsőként jelezték öt meztelencsigafaj hazai jelenlétét, vagy megerősítették a velük kapcsolatos korábbi bizonytalan adatokat.
Tavasszal megjelennek kertünkben a csigák, és velünk maradnak egész nyáron és ősszel, ha nem teszünk ellene valamit. De tehetünk-e egyáltalán? Nos, a kérdés nem olyan egyszerű, mint elsőre tűnik, ugyanis az őshonos éticsiga hazánkban védett faj.
Ezek az állatok a kertészetek és a házi kiskertek nagy ellenségei, ám nem kell aggódni, ha hozzánk is betérnek. Mint mindenre, erre is van megoldás, alábbi cikkünkből pedig kiderül, hogy hogyan vehetjük fel a „harcot” ellenük.
Országszerte károsít a spanyol csupaszcsiga: mutatjuk, hogy védekeznek a magyarok ellene.