Káprázatos égi jelenség Magyarországon: érdemes lesz éjszaka az eget kémlelnünk
Szabad szemmel is láthatóvá válhat az éjszakai égbolton nóvakitörés miatt a T Coronae Borealis (T CrB) nevű különleges változócsillag.
Szabad szemmel is láthatóvá válhat az éjszakai égbolton nóvakitörés miatt a T Coronae Borealis (T CrB) nevű különleges változócsillag.
Április 10-én különleges együttállásban lesz megfigyelhető a Jupiter és a kétnapos holdsarló, egy kézitávcső segítségével pedig szintén látható lesz az Uránusz és az év üstököse, a 12P/Pons-Brooks is.
Látványos vörös lidérceket kapott lencsevégre az Időkép Zselici Csillagparkban működő éjjellátó webkamerája.
Elindult a Bükki Csillagda építése, amelyet a tervek szerint 2021 második felében adnak át a nagyközönségnek. A csillagda egy interaktív projektként szórakoztatva vezeti be a látogatókat a csillagos égbőlt világába.
Törőcsik Mari munkássága előtt tisztelegve avatták fel a harmadik csillagot az Eger Sikeréért Egyesület alapította Egri Csillagok Sétányon.
Kedden szoros együttállásban lesz látható a Naprendszer legnagyobb és legkisebb planétája, a Jupiter és a Merkúr. A különleges együttállás megfigyelésére a Svábhegyi Csillagvizsgáló rendhagyó nappali programmal készül - közölték a szervezők.
Az éjszakák még nem hidegek, és egyre hamarabb sötétedik, így a derült estéken jó alkalom adódhat a hullócsillag-vadászatra. Most két meteorraj hoz extra hullócsillagokat szeptember elején.
Naplementét követően az év leghosszabb éjszakája áll előttünk.Napnyugta után rövid ideig a szerencsésebb helyszínekről megfigyelhetjük, ahogy a Szaturnusz és a Jupiter elérik legközelebbi látszólagos helyzetüket egymáshoz képest.
Idén hétfőről keddre virradó éjszaka várható az augusztusi csillaghullás tetőpontja.