Több száz darázs jelent meg egy szolnoki család otthonában: óriási pusztítást végeztek
Több száz darázs jelent meg egy Szolnokon élő család házánál. A család egyik tagjának csupán az volt a szerencséje, hogy aznap éjjel nem aludt otthon.
Több száz darázs jelent meg egy Szolnokon élő család házánál. A család egyik tagjának csupán az volt a szerencséje, hogy aznap éjjel nem aludt otthon.
Hogyan tartsuk őket távol a kertünktől, vagy udvarunk azon részétől, ahol a legtöbbet tartózkodunk? Ennek jártunk utána.
Magyarországon is megjelent az Észak-Amerikában (Mexikótól Kanadáig) elterjedt kaliforniai lopódaráz. A faj hozzánk valószínűleg Horvátországból érkezett.
Horrorfilmbe illő jelenetek játszódtak le a Pest vármegyei Tápiószelén, ahol egy idős férfi hálószobájába telepedett be több tízezernyi darázs. A veszélyes rovarok szó szerint a plafonból bújtak elő.
Dönthetünk úgy, hogy gyorsan orvosoljuk a problémát és lefújjuk a kellemetlenkedő szárnyasokat valamilyen rovarirtóval és folytatjuk tovább kinti tevékenységünket. De egy óvatlan irtás következménye hatalmas bírság, sőt akár börtönbüntetés is lehet.
A legjobb az lenne, ha elkerülnénk ezeket a rovarokat, éppen ezért kertünkben, otthonunkban érdemes elkezdeni a védekezést. Hogy hogyan? Ennek is utána jártunk.
Annak, hogy a kertünkben élő hasznos rovarokat segítsük, egyik remek eszköze a rovarhotel. Többek között azért is fontos jobban odafigyelni rájuk, mert a szárazföldi rovarpopuláció rohamosan pusztul, ez pedig semmi jóra nem vezet.
A meleg, száraz időjárás kifejezetten kedvez a darazsaknak, fokozódik az aktivitásuk és a szaporodásuk is. A házak, lakások környékén ráadásul nagyobb számban megjelentek a márványpoloskák is.
Brutális méretű darázsfészket talált otthonában egy szolnoki férfi. A hatalmas építménynek a település lakói is csodájára járnak, de darazsat még nem láttak a fészek közelében.
Legtöbbször csak akkor vesszük észre, ha megcsípett egy rovar, mikor a támadó már messze jár. A HelloVidék összegyűjtötte a rovarok csípéseinek jellemzőit, hogy be tudjuk azonosítani őket, és így hatásosan kezelhessük sérüléseinket.
Alig győzik a munkát a somogyi rovarirtók, ugyanis az idei nyáron az aszály és a nagy hőség miatt előbb keltek ki a darazsak.
Ártalmatlanságuk miatt a Magyarországon élő féltucatnyi faj irtása felesleges, ráadásul az óriás tőrösdarázs védett, természetvédelmi értéke 50 000 Ft, elpusztításuk éppen ezért törvénytelen is.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a méhecskehoteleket és darázsgarázsokat, amelyeket akár az erkélyre, ablakpárkányra is kihelyezhetünk.
Egyértelműen megfigyelhető idén, hogy a korábbi évekkel ellentétben egyre nagyobb számban jelentek meg a nagyobb méretű darázsfajok a hazai portákon, kertekben.
A panaszos kérhet birtokvédelmet, és ha bizonyította, hogy igaza van, akkor a birtokháborítót a jegyző kötelezheti, hogy oldja meg a gondot, különben pénzbírsággal sújtható.
Májustól a nyár végéig lehet számítani a termetes tőrösdarazsak feltűnésére amint a kertek, parkok gyepén, egy korhadó fa közelében, a komposztnál keringenek, akár nagy tömegben is. A látvány ellenére nem kell félni tőlük, mert az emberre ártalmatlanok.
A Jakab-hegyen található kilátóban lódarázsfészek található. Ennek eltávolítása ügyében igazgatóságunk szakértőket keresett meg, akik elmondták: a beavatkozás bontási munkálatokat is igényelne.
A kölyökkutyák és a lélekben soha fel nem növő, idősebb négylábú kedvenceink élénken érdeklődnek az apró, mozgó élőlények iránt, és egyáltalán nem hatja meg őket a magas rizikófaktor, ha játszani akarnak velük. Nekünk azonban vigyáznunk kell rájuk.
A darázs királynők könnyen túlélték az idei enyhe telet, a szakemberek szerint emiatt komoly darázsinvázió várható.