Szinte hihetetlen, hogy régen így házasodtak a magyarok: újraélednek a furcsa szokások?
A magyar lakodalom színes hagyományai, a rozmaring ceremóniától a menyasszony búcsúztatóig, évszázadok óta meghatározzák a magyar esküvők hangulatát.
A magyar lakodalom színes hagyományai, a rozmaring ceremóniától a menyasszony búcsúztatóig, évszázadok óta meghatározzák a magyar esküvők hangulatát.
Több millió forintba is kerülhet manapság egy esküvő Magyarországon. A HelloVidék most az Esküvői Szolgáltatók Szakmai Érdekképviseleti Egyesülete segítségével térképezte fel, pontosan mit jelent ez a gyakorlatban.
A helyzet felmérése érdekében felkerestünk esküvői szolgáltatókat, hogy megtudjuk, milyen szezonra számítanak 2023-ban és hogyan próbálják meg átvészelni az évet.
Mit esznek a magyarok egy hagyományos esküvőn, mi a mögöttes jelentése a különböző fogásoknak? Milyen hajmeresztő esküvői szokások voltak jellemzőek a letűnt idők falusi lagzijaira?
Az egyházi házasságot fontosnak nevezőknél a támogatás okait is kutatták: a legtöbben azért tartják fontosnak az egyházi esküvőt, mert "Isten áldását adja a házasságra".
Természetesen továbbra is vannak, akik csak két tanúval állnak az oltár elé, de akadnak olyanok is, akik csak a közeli barátokkal, családtagokkal osztják meg életük nagy napját.
Lakodalmat továbbra sem tarthatnak az esküvők után, mivel a 10 fő feletti magánrendezvények tilalma a négy millió beoltott elérése után is érvényben marad a kormányzati tájékoztatás szerint.
A házasságkötés tematikájában indított gyűjtést a Tornyai János Múzeum, a 20. századtól kezdődően napjainkig várják az ifjú párok legnagyobb napjának tárgyi emlékeit, legyen szó ruhákról, fényképekről vagy meghívókról.
Az újfajta esküvői ceremónia egyik legfontosabb eleme az élményátadás.
A koronavírus miatt idén egy időre betiltották a lakodalmak megtartását, emiatt a házasulandó párok álmai is átalakultak vagy épp meghiúsultak. Kíváncsiak voltunk, hogyan érintették az esküvői szolgáltatókat a korlátozások, és vajon hogyan próbálják túlélni ezt a csonka-évet a vállalkozók.
A 2024-es év különösen kihívásokkal teli: a költségek emelkedése és a házasságkötések számának csökkenése jelentős nyomást helyezett a szektorra.
Hamarosan elkezdődik az esküvői szezon, az idén házasuló pároknak azonban fel kell készülnie arra, hogy a költségek idén mintegy negyven százalékkal nőttek. Egy lagzi eleve nem olcsó mulatság, ám mégis a szerelmespár egyik legfontosabb napja.
Annak ellenére, hogy lecseng a pandémiát követő esküvődömping, 2023-ban tovább drágul a boldogító igen. Hazánkban 2022 ismét rekordot hozott a házasságkötések számában, több mint 70 ezer pár kelt egybe.
A tavalyi évre még erőteljes hatást gyakorolt a járványhelyzet, viszont idén már biztonságosabban tarthatók meg a szertartások. Mire számítanak az esküvői szolgáltatók, milyen változásokat vezettek be az infláció hatására? Kiderül!
Az Alcsúti Arborétum Természetvédelmi Terület majdnem 40 hektár terjedelmű, a Vértes hegység lábánál elterülő természetvédelmi terület. Az ország legértékesebb élőfa-gyűjteményeinek egyikeként tartják számon. Az arborétum felkapott esküvőhelyszín is.
Százezrek vártak már erre a kormánydöntésre! Gulyás Gergely május 13-án, a Kormányinfón bejelentette, a járványügyi számoktól függetlenül május 28-tól tarthatók lakodalmak.
A Covid berobbanása teljes ágazatokat hozott kilátástalan helyzetbe, ilyen például az esküvői szolgáltatók piaca is. Szolgáltatókat kérdeztünk hogyan vészelték át a tavalyi évet, és mire számítanak 2021-ben.
Ez volt az első hétvége, amikor már csak a szűk család vehetett részt a szertartáson, lagzikat pedig már nem is lehetett tartani.
Gyönyörű vidéki környezetben, egy fűzfa alatt mondta ki a boldogító igent Stohl András és párja, Vica. A tervezett 100-120 fő helyett, szűk családi és baráti körrel tartották meg az esküvőt.
A magyarcsanádi hivatal házasságkötő termében a páron kívül csak a két tanú és az anyakönyvvezető lehetett jelen. A szülők odakint, szájmaszkban és kesztyűben integettek nekik, és táblát feltartva kívántak sok boldogságot.