Fellélegezhetnek a helyiek: megkezdik a veszélyes fák kivágását a vidéki régióban
Forgalomra veszélyes fákat vágnak ki a jövő héttől a Dobogókői úton, emiatt egy-másfél hónapon át forgalomkorlátozásra kell számítani
Forgalomra veszélyes fákat vágnak ki a jövő héttől a Dobogókői úton, emiatt egy-másfél hónapon át forgalomkorlátozásra kell számítani
Még mindig súlyos természetvédelmi kockázatot jelentenek a szaporodási és vegetációs időszakban végzett fa- és bokroskivágások.
Miközben egy kisebb méretű fát már 8-20 ezer forintért kivágnak, addig a közepes méretűkért már 40-60, míg a nagyokért, extra nagyokért bőven 100 ezer forint fölött kérnek el a szakemberek.
A Kaposvári Járási Ügyészség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt állítja bíróság elé a cégvezetőt és az áldozat kollégáját.
Egy kis méretű fát már 6-20 ezer forint között ki tudunk vágattatni, azért a nagyobb, problémásabb darabokért már jóval borsosabb árat számítanak fel a szakemberek - nézett utána a Pénzcentrum.
Vádat emelt a Kecskeméti Járási Ügyészség három férfi ellen, aki Tiszaug és Lakitelek környékén szabálytalan fakitermeléssel számos fokozottan védett madár-, hüllő- és denevérfaj élőhelyét semmisítette meg.
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége kezdeményezte, hogy a kormány vonja vissza, helyezze hatályon kívül a veszélyhelyzet ideje alatt a tűzifaigények biztosításához szükséges eltérő szabályok alkalmazásáról szóló kormányrendeletet.
Az első és legfontosabb, ha a kivágás áráról van szó, hogy mekkora maga a fa, hol helyezkedik el és milyen annak környezete. Most annak jártunk utána, ha már megkaptuk a fakivágási engedélyt, kivel végeztessük el munkát. Milyen árakkal dolgoznak?
"Újra nem maradt semmi..." - írják. Letarolt parti sétányról panaszkodnak a helyiek, a megyei napilap pedig utánakérdezett annak, mi volt a fa- és bokorirtások oka.
A helyi civilek szerint a fakivágás helyett a terület megújítására lenne szükség. Online petíció is indult, ami azt tűzte ki célul, hogy alternatív helyet találjanak a létesítménynek.
Kivágták Sopron ikonikus vadgesztenyefáját, a fát kivágás előtt szakemberek vizsgálták meg, ezután döntöttek a fehér vadgesztenye sorsáról.
Az új egyházi iskolát ki lehetne alakítani már meglévő épületekben is, sokkal kisebb költséggel, és a természet károsítása nélkül.
Mintegy 342 fát tervezett kivágatni a keszthelyi önkormányzat a Balaton partján a városi parti zóna területeinek „strukturális és infrastrukturális fejlesztésére” hivatkozva.
Az elmúlt években általánossá váló gyakorlat nemcsak szakmailag igazolhatatlan, felesleges és káros, de a természetvédelmi, állatvédelmi és az erdőtörvényt is sérti, mert védett állatfajok, köztük gerincesek tömeges sérülését és kínhalálát okozza.
Manapság nem egyszerű kérdés: mikor és hol, milyen fa kivágásához kell engedélyt kérni. Ráadásul állatvédelmi szempontból is fontos, mikor kerül sor egy-egy fa kivágására, metszésére. Ennek jártunk most utána.
Saját kertedben vagy telkeden készülsz fakivágásra, így szeretnéd megoldani a tűzifa-hiányt? Nem biztos, hogy jó ötlet! Milyen fát szabad kivágni, milyen jogszabályok vonatkoznak magánszemélyekre? A HelloVidék ennek járt utána.
A város melletti erdőt a helyiek csak Győr tüdejeként emlegetik. A csodás természeti környezet többször veszélybe került, ennek azonban mostantól vége, védettség alá került.
A fák a kert ékességei, nőnek, aztán megbetegszenek, elöregednek, és ki kell őket vágni. Hogyan tehetjük ezt meg, mik a hazai előírások? A jogszabályok útvesztőjében Kosztka Ernő favizsgáló és faápoló szakmérnök segített eligazodni.
A Balaton Szálló mögötti területet és az ott álló fák kétharmadát kivágták. Az KÉVE Egyesület szerint hamarosan építkezni fognak a területen, amit évtizedek óta közösségi térként használtak a helyiek.