A klímaváltozás elleni küzdelem nem mehet a gazdák kárára: mi lehet a jó megoldás?
A klímaváltozás elleni küzdelemben fontos szerepet játszik a fenntartható mezőgazdaság és erdőgazdálkodás.
A klímaváltozás elleni küzdelemben fontos szerepet játszik a fenntartható mezőgazdaság és erdőgazdálkodás.
Hogyan biztosítható a Balaton-felvidéki Nemzeti Park fenntartható fejlődése és természeti értékeinek megőrzése a jövőben, figyelembe véve a klímaváltozás, az inváziós fajok terjedése és a turizmus növekvő nyomása által jelentett kihívásokat?
A HelloVidéknek Magyar Zoltán, az UGAR Brewery ügyvezetője és Szilágyi Tamás, a Mad Scientist alapító/vezérigazgatója mesélt a hazai sörfőzdék helyzetéről.
Mi várható a növénytermesztésben az elkövetkezendő években? Léteznek már klímaálló növénytípusok? Most kiderül!
Csak az elmúlt öt esztendőben hatezer hektárral csökkent Szabolcs-Szatmárban az alma termőterülete. Mi lesz így a magyarok kedvenc gyümölcsével?
Egy új tanulmány szerint az emberi táplálkozással kapcsolatos üvegházhatású gázkibocsátás 2100-ig csaknem 1 Celsius-fokkal járulhat hozzá a felmelegedéshez.
A klímakutató szerint a mostani pusztító aszály és a 20 tartósan meleg nap csak a kezdet, elképzelni is nehéz, mi vár majd ránk, amikor a következő években tovább emelkedik a hőmérséklet, márpedig minden előrejelzés szerint emelkedni fog.
Magyarország, bármennyire is szeretnénk azt hinni, korántsem víznagyhatalom. Az országnak a vízvesztő pozíciója ugyanis súlyos környezeti és társadalmi következményeket járhat. Ha nem lépünk időben, nagy baj lehet! Íme, egy érdekes minta projekt!
Az elmúlt öt évtized hőmérsékleti adatainak elemzése alapján az ősz jelentősen, a tavasz mérsékelten rövidült Magyarországon, a nyár viszont ötven nappal hosszabb lett, mint a hetvenes években volt - derül ki egy új kutatásból.
Nyakunkon a klímaváltozás, ez nem kétséges, egyre több jel bizonyítja, hogy hamarosan végérvényesen megváltozik a ma ismert bolygónk. A HelloVidék most a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel térképezte fel a jelenlegi helyzetet.
Hogy mit hozhat az ősz a kertekben? Mire számíthatnak és mire kell felkészülniük a hobbikertészeknek? Most kiderül!
Az elmúlt 15 évben a dél-zalai Tormaföldén, a Szent János hegyen létrehozták Magyarország legnagyobb fügeültetvényét. Utassy Lucát az idei termésről, kártevőkről, védekezésről és az árakról is kérdezte a HelloVidék…
Ha a problémákat nem sikerül orvosolni, tovább csökkenhetnek a termőterületek, ezzel a termények ára az egekbe szökhet. Melyek ezek? Lássuk!
Úgy tűnik, beváltotta a reményeket a Balaton Kiemelt Térségi Klímastratégia. Az ezzel kapcsolatban elvégzett feladatokról szeptemberi ülésén számolt be a Balaton Fejlesztési Tanács.
A klímaválság mellett ökológiai válság tanúi is vagyunk, amely válaszlépésekre kell, hogy késztessen minket – jelentette ki Balczó Bertalan, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős helyettes államtitkára.
Vajon az aszály és a drasztikus költségnövekedés miként hat a vetőmagok előállítására és felhasználására a hazai mezőgazdaságban?
Ha így folytatódik, akkor már januárban fejlődésnek indulhatnak a hidegtűrő növények, sőt egyes években ennél akár hamarabb is indulhat. A melegigényes növények esetében ez még nagyobb károkat okozhat.
Mint mondta, egyre kevesebbet kell majd bizonygatni, hogy éghajlatváltozás van, hogy klímaválság van, egyre többször érezzük a bőrünkön, egyre többször kell feltennünk magunknak a kérdést, hogy mit kell nekem tenni, hogy a világ jobb legyen.
Az Unilever márkái együttesen egymilliárd eurót fektetnek be az újonnan létrehozott, klíma- és természetvédelmi alapba. Ennek a forrásait a következő évtizedben olyan átgondolt és nagyhatású tevékenységekre fordítják, amelyek egyebek közt a tájrehabilitációt, az újraerdősítést, a széndioxid-megkötést, a vadon élő állatok védelmét és a vizek megóvását szolgálják.
A klímavédelem nem ellentétes a gazdasági növekedéssel, hanem egymást erősítő célok .